Leonardy rozdane

Aldona Nocna otrzymała statuetkę Leonarda, a Zbigniew Różański, Liceum Ogólnokształcące w Ciechocinku oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji uhonorowano Medalami im. Leonarda Lorentowicza. Towarzystwo Przyjaciół Ciechocinka przyznało swoje nagrody.

– Jesteśmy organizacją społeczną, pracujemy non profit. W obecnych czasach, gdy liczą się tylko pieniądze, znajomości i interesy, to wielka rzecz – mówił Marian Gawinecki, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka. Podczas uroczystego zebrania TPC 7 listopada wręczono nagrody w uznaniu zasług dla miasta.

Aldona Nocna z Leonardem

Statuetka Leonarda powędrowała w ręce Aldony Nocnej, dziennikarki, publicystki, nauczycielki, aktywistki społecznej, długoletniej współpracowniczki i byłej redaktor naczelnej „Zdroju Ciechocińskiego”. – Człowiek z pasją. Chodząca encyklopedia wiedzy o Ciechocinku – mówiła Klara Drobniewska z zarządu TPC o laureatce. – Jest szalenie pracowita i popiera to ogromną wiedzą. To kopalnia wiedzy o Ciechocinku – dodał w rozmowie ze „Zdrojem” Jerzy Sobierajski, przewodniczący kapituły przyznającej wyróżnienia.

– Kocham to miasto – wyznała odbierając nagrodę Nocna. – Jest tyle tajemnic do rozwikłania, można o nim tyle napisać, nie tylko o zabytkach, ale i ludziach, którzy tutaj mieszkali, pracowali czy bywali – podkreśliła.

– Wymyśliłam nazwę nagrody Leonarda, myśląc że to piękne imię i wspaniała postać. Ale nie myślałam, że ta statuetka trafi kiedyś w moje ręce – dodała Nocna, która jest także członkinią TPC.

Medale dla liceum i OSiR

Medale im. Leonarda Lorentowicza trafiły do Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku, a także kierującego placówką Zbigniewa Różańskiego. – To jego zasługa, że nasze liceum znajduje się w czołówce szkół w województwie – chwalił laureata Sobierajski. – Jubilatce medal zdecydowanie się należy – podkreślał dyrektor ciechocińskiego ogólniaka. – A i ja jestem dumny ze swego wyróżnienia – dodał. Kapituła nagrody zwracała uwagę na silną pozycję liceum na oświatowej mapie regionu, ogromne tradycje szkoły, a także na ogromną pracę wykonaną przez dyrektora placówki.

– Wolę czyny niż słowa – stwierdził odbierając medal dla Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechocinku Tomasz Górecki, dyrektor placówki. Podkreślił, że udało się wiele zdziałać, choć ośrodek ma dopiero sześć lat. Medal OSiR-owi przyznano w uznaniu działań na rzecz krzewienia kultury fizycznej i promocji miasta. – Jeśli w Ciechocinku coś się dzieje w sporcie, to główne zasługi ma tu OSiR – przyznał w rozmowie ze „Zdrojem” Jerzy Sobierajski.

Nagrody dla zarządu TPC, laury dla lekarzy

Wcześniej z rąk burmistrza Leszka Dzierżewicza i Marcina Zajączkowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej, jubileuszowe medale otrzymali także członkowie zarządu TPC. – To przejaw naszej wdzięczności za wszystko, co członkowie zarządu TPC robią na rzecz lokalnej społeczności, nie tylko w tym roku – mówił Dzierżewicz.

Okolicznościowy medal z okazji jubileuszu uzdrowiska i samego TPC otrzymała Jadwiga Kokotowska, skarbniczka Towarzystwa. Zasłużeni lekarze otrzymali zaś „Laury Medyczne”.

Uroczystość uświetnili Zuzanna Cichoń, Julia Bartoszek, Dominika Bibro i Michał Małecki z pracowni muzycznej Sławomira Małeckiego działającej przy Miejskim Centrum Kultury. Zdolności wokalne młodych artystów zrobiły na zebranych ogromne wrażenie.

Krzysztof Lepczyński