Petanque pod tężniami

W ostatnim tegorocznym turnieju petanque na wolnym powietrzu wzięło udział 36 ekip, w tym jedna z Ukrainy.

Do Ciechocinka na Ogólnopolski Turniej Mikstów zjechali zawodnicy z centralnej i północnej Polski, nie zabrakło graczy z Białegostoku i ziemi lubuskiej. Zapewne większość z uczestników do ostatniej chwili zastanawiała się nad przyjazdem na zawody, listopadowa aura nie rozpieszczała.

Zawody zakończyły się zwycięstwem Urszuli i Mariusza Klimaszewskich reprezentujących Białostocki Klub Petanque. Wspomniana para zwyciężyła w sześciu na 7 rozegranych pojedynków. Taki sam bilans mieli zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca.

Drugie miejsce, i tu można mówić o niespodziance wielkiego kalibru, zajęli Waldemar Żmuda i Wiesław Boguń (niezrzeszeni), dla których był to zaledwie trzeci start w zawodach petanque. Trzecie miejsce małżeństwo Lidia i Włodzimierz Marcinkowscy (Buler Śrem). Tuż za podium znaleźli się mieszkańcy Łodzi Małgorzata Fałek oraz Jarosław Fałek.

Najlepsze ekipy oraz zespoły z pierwszej dziesiątki otrzymały trofea oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów, którymi byli: Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A., Biuro Promocji Ciechocinka, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechocinku, Gdańskie Stowarzyszenie Petanqe, Serwis Informacyjny Petanqe.

Kolejne zawody petanque w Ciechocinku odbędą się w 2017 roku.

Maciej Wzięch