Za dwa miesiące druga Ciechocińska Parada Majowa

Za nami pierwsze spotkanie organizacyjne przed drugą edycją Ciechocińskiej Parady Majowej.

Przedstawiciele firm, instytucji i organizacji zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia spotkali się 1 marca z urzędnikami z Biura Kultury, Sportu i Promocji Miasta oraz burmistrzem.

– Będziemy wdzięczni za wszelkie pomysły i sugestie. W jedności siła – podkreślał burmistrz Leszek Dzierżewicz. – Tegoroczna edycja parady musi być równie udana, a może lepsza niż ubiegłoroczna, która stanowiła dla nas przetarcie – dodał.

– Skupiliśmy się na analizie elementów, które trzeba poprawić przed tegoroczną edycją – rozpoczął dyskusję Janusz Hawik, kierownik biura promocji.

Paradę otworzą dorożki i mażoretki z orkiestrą strażacką. Dalej pójdą przedstawiciele szkół, przedszkoli, instytucji miejskich, sanatoriów, stowarzyszeń i organizacji. Organizację tradycyjnie wspierać będą druhowie ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Trasa ma się nie zmieniać i przebiegać ulicami braci Raczyńskich, Widok, Zdrojową i Tężniową. Paradę wspierać będzie dwóch konferansjerów, jeden przy „Grzybku” i drugi na stadionie, gdzie zakończy się parada. Na płycie boiska rozstawiona będzie karuzela, odbędą się też prawdopodobnie pokazy jazdy konnej – wierzchowce tym razem najpewniej nie będą szły w samej paradzie.

Paradę zwieńczy piknik, na którym wystąpią zespoły disco polo: Happy End, Mejk, MIG i Zenek Martyniuk.

Parada Majowa to nawiązanie do historii uzdrowiska, kiedy organizowano podobne pochody inaugurujące sezon kuracyjny.

Jeśli chcesz wziąć udział w paradzie, masz pomysły lub sugestie, skontaktuj się z Biurem Kultury, Sportu i Promocji Miasta mailowo lub telefonicznie.

Jeden z projektów logotypu Ciechocińskiej Parady Majowej