Znamy wstępny projekt miejskiej plaży nad Wisłą [MAPA]

Dobiegają końca konsultacje wokół projektu miejskiej plaży nad Wisłą budowanej w ramach budżetu partycypacyjnego. Widzieliśmy już wstępny projekt inwestycji.

Piotr Szefler z toruńskiej firmy Melbud przedstawił 16 marca podczas spotkania w Urzędzie Miejskim wstępny projekt miejskiej plaży nad Wisłą, która budowana jest w ramach budżetu partycypacyjnego.

Koncepcja zakłada powstanie boiska rekreacyjnego do siatkówki i badmintona, plaży piaskowej o wymiarach 20 na 20 m, czterech altan ogrodowych, miejsca ogniskowego i dwóch parkingów po 10 miejsc. Przy istniejącej przegrodzie przy brzegu rzeki dobudowana zostanie ostroga, do której przytwierdzony zostanie 10-m pomost. Dla łodzi przygotowany też będzie hangar.

– Nasza propozycja jest taka, żeby boiska i plaża były wypełnione piaskiem – mówił Szefler. – Wiedząc, że Wisła lubi przybrać, możemy to zweryfikować i zamienić na teren zielony. Gdybyśmy pozostali przy terenie piaszczystym, proponujemy obsadzić teren żywopłotem – tłumaczył.

[kliknij, żeby powiększyć]

Projekt spotkał się z uznaniem obecnych na spotkaniu mieszkańców Ciechocinka, w tym inicjatorów budowy plaży w ramach budżetu obywatelskiego. Wskazywano głównie na konieczność rozwiązania problemu parkowania, a konkretnie dojazdów samochodów na parking wzdłuż plaży.

Alternatywną, choć bardzo zbliżoną, koncepcję przedstawili uczniowie ciechocińskiego Liceum Ogólnokształcącego. W efektownej, trójwymiarowej wizualizacji można zobaczyć większą piaszczystą plażę [o wymiarach 30 na 60 m] i nieco inne rozplanowanie altan.

Już w przyszłym tygodniu mamy poznać kolejną wersję projektu plaży, który będzie już podstawą do tworzenia dokumentacji inwestycyjnej. Projektant zapowiedział, że weźmie pod uwagę sugestie przedstawione podczas spotkania.