W maju kolejne konsultacje ws. programu rewitalizacji

Na ósmego maja planowane są kolejne konsultacje ws. Lokalnego Programu Rewitalizacji.

Gotowy jest projekt Lokalnego Programu Rewitalizacji, który stanowi podstawę do ubiegania się o dofinansowanie miejskich inwestycji, m.in. ze środków unijnych. Nie wiadomo jeszcze, ile pieniędzy jest do zdobycia, ale według specjalistów z toruńskiej firmy Grant Thornton, która na zlecenie miasta przygotowuje program rewitalizacji, może chodzić o 1-2 mln zł. Inwestycje w takich programach dofinansowywane są nawet w 80 proc.

Nie będzie to pierwszy program rewitalizacji w Ciechocinku. W latach 2008-2013 na podstawie podobnego dokumentu udało się przeprowadzić renowację m.in. parków Zdrojowego, Tężniowego i Sosnowego. Tym razem jednak rewitalizacja ma dotyczyć nie tyle infrastruktury, co działań społecznych. Więcej o pracach nad Lokalnym Programem Rewitalizacji pisaliśmy tutaj >>>

Konsultacje w sprawie nowego projektu potrwają do 9 maja. Uwagi można przesyłać na specjalnym formularzu [pobierz tutaj] mailowo (ratusz@ciechocinek.pl), korespondencyjnie (Urząd Miejski Ciechocinek, ul. Kopernika 19, Ciechocinek) lub osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 8 maja o godz. 13 w sali nr 10 Urzędu Miejskiego w Ciechocinku.

Projekt Lokalnego Programu Rewitalizacji pobierzesz tutaj >>>