Parada i piknik rozpoczną sezon w Ciechocinku

Druga edycja Parady Majowej i Piknik Rodzinny rozpoczną sezon letni w Ciechocinku. Na koncercie wystąpią gwiazdy disco polo z gwiazdą wieczoru: Zenkiem Martyniukiem z zespołem „Akcent”.

Sezon kuracyjny tradycyjnie już w Ciechocinku rozpocznie się 1 maja. Po raz drugi ulicami miasta przejdzie Ciechocińska Parada Majowa, która w ubiegłym roku przyciągnęła tłumy turystów. Otworzą ją dorożki i mażoretki z orkiestrą strażacką. Dalej pójdą przedstawiciele szkół, przedszkoli, instytucji miejskich, sanatoriów, stowarzyszeń i organizacji. Całość tradycyjnie wspierać będą druhowie ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ciechocińska Policja.

Parada wyruszy o godz. 16 z ul. Raczyńskich (zbiórka pół godziny wcześniej) i przejdzie ulicami Widok, Zdrojową i Tężniową. Na trasie pojawi się dwóch konferansjerów, jeden przy „Grzybku” i drugi na stadionie, gdzie zakończy się parada. Na płycie boiska rozstawione będą karuzele, a animatorzy zadbają o moc atrakcji dla dzieci.

Okoliczne kluby jeździeckie przygotują pokazy jazdy konnej, najmłodsi będą zaś mogli przejechać się na kucyku. Wszyscy uczestnicy znajdą się na pamiątkowej fotografii. Całe wydarzenie transmitowane będzie on-line.

Parada Majowa to nawiązanie do historii uzdrowiska i uroczystego rozpoczynania sezonu kuracyjnego.

Majówka będzie też początkiem sezonu koncertowego. Podczas pikniku na stadionie miejskim pod tężniami wystąpią Happy End, Mejk, MIG i Zenek Martyniuk. Start o godz. 17, wstęp wolny!