Rekordowe Motoserce w Ciechocinku. Zagrała Kobranocka

Aż 51 litrów krwi zebrano podczas tegorocznej akcji Motoserce w Ciechocinku. „To nasz nowy rekord” – cieszą się organizatorzy z klubu motocyklowego Boruta MC Poland.

„Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie wy wszyscy, którzy włączyliście się w tę szczytną akcję. Chcielibyśmy wszystkim podziękować, przede wszystkim krwiodawcom, bo to oni dzielili się tym co najcenniejsze, własną krwią” – napisali organizatorzy na stronie Motoserca w mediach społecznościowych.

Podczas tegorocznej edycji w parku Zdrojowym zobaczyliśmy występ zespołu tanecznego Miejskiego Centrum Kultury, pokazy ratownictwa medycznego i motocyklowe. W muszli koncertowej wystąpili m.in. Moherhead, Marek Marynowski Blues, Malina Blues Band i Kobranocka.

Celem Motoserca jest zwrócenie uwagi na brak cennego daru, jakim jest krew w polskich szpitalach oraz propagowanie idei krwiodawstwa. Akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. Organizatorzy starają się dotrzeć do jak największej liczby ludzi, a poprzez swoje działania podnosić świadomość wśród społeczeństwa.