Kończą się konsultacje ws. programu rewitalizacji. Teatr Letni i pijalnia wód do remontu

Dobiegają końca konsultacje społeczne w sprawie Lokalnego Programu Rewitalizacji. W nowym dokumencie priorytetowymi projektami będą remont Teatru Letniego i Pijalni Wód Mineralnych w parku Zdrojowym.

Prace nad Lokalnym Programem Rewitalizacji trwają od listopada. Dokument jest podstawą do ubiegania się o dofinansowanie inwestycji, przede wszystkim ze środków unijnych. Z Brukseli do wykorzystania jest ok. 2 mln zł.

Program rewitalizacji ma się skupiać na działaniach społecznych. Dlatego w dokumencie znalazły się programy aktywizacji bezrobotnych (100 tys. zł dla MOPS), wsparcia funkcjonowania Ośrodka Dziennego Pobytu (200 tys. zł) czy rozszerzenie oferty świetlicy terapeutycznej w MOPS (100 tys. zł). Priorytetowe projekty to rozszerzenie oferty kulturalnej Teatru Letniego (300 tys. zł) i reaktywacja Pijalni Wód Mineralnych (100 tys. zł). W dwóch ostatnich przypadkach projektom społecznym towarzyszą remonty budynków. Na Teatr Letni przewidziano 2,1 mln zł, zaś pijalnię 350 tys. zł. Dodatkowo do dokumentu wpisano remont Muszli Koncertowej (460 tys.) i jako propozycję uzupełniającą remont dworca kolejowego.

Do końca maja radni powinni przyjąć uchwałę, która przekazana zostanie do marszałka województwa. Po zaakceptowaniu strategii, tzw. Lokalna Grupa Działania ogłosi konkurs na projekty rewitalizacyjne. Prawdopodobnie w pierwszej połowie 2018 roku będą już mogły ruszyć pierwsze inwestycje.

Konsultacje w sprawie nowego projektu potrwają do wtorku 9 maja. Uwagi można przesyłać na specjalnym formularzu [pobierz tutaj] mailowo (ratusz@ciechocinek.pl), korespondencyjnie (Urząd Miejski Ciechocinek, ul. Kopernika 19, Ciechocinek) lub osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego. Sam dokument znajdziesz na stronach BIP [kliknij tutaj].