Zmiana warty u harcerzy. Szymon Oleśkowski nowym drużynowym Spartan

Szymon Oleśkowski został nowym drużynowym 8 Ciechocińskiej Drużyny Harcerzy „Spartanie”. Zastąpił na tym stanowisku Dawida Grabowskiego.

Uroczyste przekazanie funkcji odbyło się 22 kwietnia podczas Harcerskich Zawodów Sportowych HarcCup organizowanych przez ciechocińskie środowisko harcerskie.

– Dostrzegłem w nim cechy, które sprawią, że będzie dobrym drużynowym – mówi o swym następcy Dawid Grabowski. – Ma dobry kontakt z chłopcami i głowę pełną pomysłów. Przez siedem lat przeszedł wszystkie harcerskie szczeble, od zucha, przez zastępowego po przybocznego. Przyszedł czas, by został drużynowym – dodaje.

– Czuję ciężar odpowiedzialności – przyznaje w rozmowie ze „Zdrojem” Szymon Oleśkowski. Jak mówi, na początku będzie skupiał się na zintegrowaniu drużyny z kolegami z regionu oraz przygotowaniu naboru nowych harcerzy.

Grabowski drużynowym „Ósemki” był od 2013 roku, na początku maja otrzymał najwyższy w organizacji stopień Harcerza Rzeczypospolitej. – Nie mam większych planów na najbliższe miesiące. Teraz będę pomagał w prowadzeniu drużyny i organizował szkolenia pierwszej pomocy dla dzieci, młodzieży i dorosłych – mówi.