Obrona cywilna wokół nas. Konkurs plastyczny dla dzieci rozstrzygnięty

Już po raz piąty Ciechocinek włączył się do konkursu plastycznego „Obrona cywilna wokół nas” organizowanego przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Konkurs miał uświadomić zagrożenia cywilizacyjne, możliwości zapobiegania zdarzeniom kryzysowym, a także sposoby reagowania w przypadku ich wystąpienia. Do finału konkursu zakwalifikowali się Maja Smolińska, Antoni Drożdża, Gabriela Ochocińska, Wiktoria Fronczak, Julia Siuber i Natalia Zaborowska. Wszyscy finaliści otrzymali z rąk burmistrza Leszka Dzierżewicza nagrody książkowe i dyplomy.

Nagrody powędrowały także do czterech uczestników, którzy zostali wyróżnieni w miejskim etapie konkursu, choć nie zakwalifikowali się do finału. Są to Maria Drożdża, Joanna Jabłońska, Paweł Bobrowski i Wojciech Skotnicki.

Pamiątkowymi dyplomami burmistrz nagrodził także pozostałych uczestników konkursu, wśród których znaleźli się Amelia Mazur, Dominika Mrówczyńska, Zofia Nocna, Leon Pańka, Aleksandra Świeczkowska, Miłosz Zarębski, Zofia Pietrzykowska, Jakub Kraszewski, Piotr Makowski, Maja Makowska, Antonina Suczkow, Aleksander Sobieszczyk i Jakub Więckowski.

Miejski etap rywalizacji poprowadziła komisja, w której zasiedli Tomasz Thiede i Katarzyna Drzewucka ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Paulina Starzyńska i Mirosław Ciuryło z Urzędu Miejskiego. Prócz członków komisji, dzieci do udziału w konkursie przygotowała także Ewa Luboń.