Premiera teledysku Skołowanych podczas „Sztuki bez barier”

Ciechociński zespół Skołowani podczas tegorocznej edycji „Sztuki bez barier” zaprezentował premierowy klip do utworu „Skacz z głową”.

– Muzykę do utworu napisał Krzysiek „Broda” Sieradzki, ja stworzyłem tekst, który opowiada, jak kończy się brawura w wodzie – mówi Jurek Szymański ze Skołowanych i Centrum Niezależnego Życia „Sajgon”. – Naszym zamiarem jest ostrzeżenie, jak niebezpieczne są skoki do niestrzeżonych i nieznanych akwenów – podkreśla.

Prócz Skołowanych 17 czerwca podczas Prezentacji Artystycznych „Sztuka bez barier” wystąpili Jacek Dewódzki Trio, Jerzy Dębina z zespołem „Black & White”, pARTyzant i Stara Szkoła.

„Sztuka bez barier” to impreza integracyjna, której celem jest zwrócenie uwagi na różne formy aktywności i popularyzowanie twórczości artystycznej, w tym również osób z niepełnosprawnościami. „Impreza jest otwarta dla wszystkich – dla każdego, kto interesuje się sztuką – zarówno przez duże, jak i małe „s”, dla każdego, kto chce poznać świat wyobraźni i wrażliwości drugiego człowieka. Sztuka ludzi jednoczy i zbliża, a obcowanie z nią wzbogaca o nowe przeżycia, dostarcza wielu wrażeń, porusza myśli i wyobraźnię” – tłumaczą organizatorzy.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Urząd Miejski w Ciechocinku. Pomoc organizacyjną zapewniło Stowarzyszenie Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku.