Rowerem wzdłuż Wisły. Prawie 800 osób pojechało w Powiatowym Rajdzie Rowerowym

Prawie 800 osób wzięło udział w XI Powiatowym Rajdzie Rowerowym, który przejeżdżał także przez Ciechocinek.

Na starcie w Aleksandrowie Kujawskim w niedzielę 18 czerwca stawiło się 760 rowerzystów. Do pokonania mieli 46 km przez Raciążek, Waganiec, Przypust, Nieszawę i Ciechocinek. W związku z obchodami Roku Rzeki Wisły odcinek trasy wiódł lewym brzegiem Królowej Polskich Rzek. Choć w większości trasa przebiegała drogami asfaltowymi, odcinek szutrowy o długości 4 km pomiędzy wsią Wólne (gm. Waganiec), a Nieszawą dał się we znaki rowerzystom.

W uzdrowisku odbył się postój przy hali sportowej Osir. Przy współudziale gospodarzy terenu – gminy Ciechocinek i OSiR Ciechocinek, zorganizowany został piknik dla uczestników rajdu. Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy otrzymali bezpłatnie ciepły poczęstunek, wodę mineralną, kawę i herbatę. Dzieci mogły bawić się na przygotowanym specjalnie na tę okazję dmuchanym placu zabaw i korzystać do woli ze stanowisk z watą cukrową i popcornem.

Z gościnnego Ciechocinka rowerzyści udali się drogą wojewódzką nr 266 przez Odolion, Stawki do Aleksandrowa Kujawskiego. Tu na placu 3 Maja starosta Dariusz Wochna oficjalnie zakończył X I Powiatowy Rajd Rowerowy. Uczestnicy rajdu otrzymali gratulację za przejechanie 46-kilometrowej trasy i zaproszenie na kolejną, dwunastą edycję Powiatowego Rajdu Rowerowego w przyszłym roku.

Zobacz fotoreportaż na ciechocinek.pl >>>

MS/red.