Creep Team z sukcesami. „Dzieci są megazdolne”

Zespół taneczny Creep Team działający przy Miejskim Centrum Kultury odnosi kolejne sukcesy. – Dzieci są megazdolne, jest mnóstwo talentów, które można wyłapywać – mówi Kamila Marczak, prowadząca zespół.

Tylko w ostatnich tygodniach Creep Team przywiózł do Ciechocinka kilkanaście medali i pucharów z różnych imprez: Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego „Łódź You Dance”, XIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Bydgoszczy czy IV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „Bydgoska Układanka Taneczna – Złoty But”.

„Zdrój”: Z każdego turnieju Creep Team wraca z nagrodami. W Miejskim Centrum Kultury śmieją się już, że przyzwyczailiście do sukcesów.

Kamila Marczak: – Też się przyzwyczailiśmy, ale nie przestajemy pracować. Do sezonu przygotowujemy się od sierpnia, trenujemy dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. To systematyczne, ciężkie treningi, a z ośmiolatkami nie jest lekko. Ale to zdolne dzieciaki.

Są talenty?

– Mamy prawie 90 dzieci z Ciechocinka i Aleksandrowa. Zajęcia cieszą się tak dużą popularnością, że w tym roku nie musieliśmy nawet robić naboru. Dzieci są megazdolne, jest mnóstwo talentów, które można wyłapywać. Dlatego uwielbiam tę pracę.

Creep Team jest niesłychanie aktywny, wszędzie was pełno.

– Kiedy zaczynałam swoją przygodę z tańcem w Ciechocinku, moim celem było, by dzieci się pokazywały, jeździły na turnieje, a nie tylko siedziały w MCK. Jakbyśmy się zamknęli w czterech ścianach i tańczyli dla mamy i taty, byłoby trudno o motywację. Staram u się wyjść na zewnątrz, bo to daje satysfakcję.