Młodzież powitała wakacje pod tężniami. Takiego koncertu jeszcze w Ciechocinku nie było

Mesajah, Tede, DJ Hazel, DJ Quiz, a także Dymi Dym i DJ Zakee z Ciechocinka wystąpili podczas koncertu „Młodzież wita wakacje”. Na stadionie bawiło się ponad 6 tys. osób.

Wszystko zaczęło się od pomyłki. W ubiegłym roku Krzysztof Zakrzewski zgłosił do budżetu obywatelskiego pomysł zorganizowania letniego koncertu dla młodzieży. Choć projekt został odrzucony z powodów formalnych, szybko został wciągnięty przez radnych do tegorocznego budżetu w standardowym trybie. – Marcin Strych zaprosił mnie na komisję oświaty, gdzie przedstawiłem swój pomysł. Spodobał się radnym – mówi Zakrzewski.

Potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Januszowi Hawikowi z Biura Kultury, Sportu i Promocji Miasta udało się w ciągu doby potwierdzić czterech wykonawców, którzy zagrali na miejskim stadionie. – Dzień po komisji wszystko było już przyklepane – przyznaje Zakrzewski.

I udało się. Na płycie stadionu miejskiego 1 lipca przez cały wieczór bawiło się kilka tysięcy osób. Deszczowa pogoda raczej im nie przeszkadzała.

Fotoreportaż z koncertu znajdziesz na ciechocinek.pl >>>

„Według mnie (jak i większości ludzi) było świetnie. Pogoda jedynie spłatała figla, choć zawsze mogłoby być gorzej. Były osoby w tym mieście, które nie wierzyły, że takie coś wypali w Ciechocinku. Mam nadzieje, że opadły im szczęki. Mam plan na przyszły rok, jednak czy wypali, to okaże się niebawem” – pisał po koncercie Zakrzewski.

Czy wypali? To coraz bardziej prawdopodobne. Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Miasta Rady Miejskiej złożyła już wniosek do burmistrza o uwzględnienie w przyszłorocznym budżecie organizacji kolejnego koncertu „Młodzież wita wakacje”.


Wystąpili pod tężniami

DJ Zakee, czyli Jakub Zakrzewski. Młody ciechociński DJ z muzyką związany od 2015 roku. Próbuje również swoich sił jako producent. Już niebawem ma zamiar zacząć grać w większych klubach muzycznych. Jego styl muzyczny to szeroko pojęta muzyka house.

DYMiDYM, czyli Damian Krause. Pochodzący z Ciechocinka raper działa w podziemiu od ponad 10 lat. Jego twórczość zaowocowała dwiema płytami z cyklu DYMiSiĘ, pod koniec wakacji ma ukazać się trzeci krążek. Ale DYMiDYM to nie tylko on sam, to także STREFA 51, czyli Łympa, Bradley, JNDras i Vu Doo.

Mesajah, a tak naprawdę Manuel Rengifo Diaz, to wokalista, producent i autor tekstów reggae. Zaczynał z zespołem Natural Dread Killaz, w 2008 roku postawił na solową karierę. Jego pierwszy album „Ludzie prości” zaskakiwał autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu.

Tede, a właściwie Jacek Graniecki, jest jednym z twórców polskiej sceny hip-hopowej, na której obecny jest od 1996 roku. Początki jego kariery związane są z zespołem 1kHz (Ein Killa Hertz), później współtworzył formację Warszafski Deszcz. Dziś jest nie tylko raperem, ale także producentem oraz właścicielem wytwórni muzycznej Wielkie Joł i marki odzieżowej PLNY Textylia.

Defis to nowe oblicze polskiego disco. Formacja funkcjonuje od 2012 roku, jej wokalistą jest Karol Zawrotniak.

DJ Hazel, a właściwie Michał Orzechowski, to jeden z najbardziej cenionych polskich diskdżokejów. Początek jego kariery sięga 1998 roku, przez ten czas zdobywał tytuły mistrza Polski i wicemistra Europy w miksowaniu, wszedł w skład elitarnego „Pioneer DJ’s Team”. Gościł w większości klubów Polski, grał także w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji oraz Niemczech. Gustuje głównie w klimatach house, elektro house, progressive house, trance, hard trance, hardstyle i techno.

DJ Quiz, czyli Tomasz Kłysz, to didżej pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego. Wieloletni rezydent klubów sieci Voice, a także legendarnego Ekwadoru Manieczki.