Organowy Koncert przy Świecach w Nieszawie

W nieszawskim kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się IX Organowy Koncert przy Świecach. Zapraszamy w piątek 11 sierpnia o godz. 21.

Przy zabytkowych organach zasiądzie Andrzej Szadejko, wirtuoz tego instrumentu, kolejny uczeń legendy polskiej organistyki prof. Joachima Grubicha, który wystąpił cztery lata temu, i który go polecił.

Od 2012 roku krakowscy i warszawscy studenci profesora spotykają się w Nieszawie. Zamiarem organizatorów jest prezentacja podopiecznych prof. Grubicha i tym samym jego szkoły, i to z różnych lat działalności pedagogicznej mistrza.

Koncert zostanie nagrany, co zdarzy się po raz piąty w dziejach tej muzycznej imprezy. Materiał dźwiękowy posłuży do wydania płyty. Wydarzeniu towarzyszy klimat wyciszenia, skupienia. Sprzyja temu miejsce i czas. Fara w Nieszawie to majestatyczny gotycki kościół z XV wieku.

Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia Rzymskokatolicka. Jest ono współfinansowane ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wanda Wasicka