Osiągnięcia uczniów Publicznego Gimnazjum w Ciechocinku w roku szkolnym 2016/2017

Miniony już rok szkolny obfitował w sukcesy uczniów ciechocińskiego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków.

Osiągnięcia sportowe:

Michał Kulpa

Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Mławy – 2 pierwsze miejsca.

Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Pływaniu – 2 pierwsze miejsca.

Wiktoria Górecka

Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Mławy – 3. i 7. miejsce.

Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Pływaniu – 7. miejsce.

Mikołaj Pasternacki

Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Mławy – 4. i 8. miejsce.

Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Pływaniu – 4. i 8. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej Ogólnopolskich Zawodów Pływackich chłopcy zajęli 5. miejsce, a w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Pływaniu – 5. miejsce (na 22 gimnazja ).

W Powiatowej Gimnazjadzie:

I miejsce chłopców w piłce nożnej.

II miejsce chłopców i II miejsce dziewcząt w mini hokeju.

Indywidualne biegi przełajowe:

I miejsce zajął uczeń Wojciech Gawinecki.

II miejsce zajął uczeń Przemysław Stefański.

W Wojewódzkiej Gimnazjadzie:

w ćwierćfinałach drużyna piłki nożnej chłopców zajęła II miejsce

Festyn Sportowo Rekreacyjny w Aleksandrowie Kujawskim

Wojciech Gawinecki – 1 m. w biegu na 1600 m

Przemysław Stefański – 3 m. w biegu na 1600 m


Osiągnięcia artystyczne:

Matylda Pietrzykowska

II miejsce w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek we Włocławku

II miejsce w Konkursie „Rozśpiewane dzieciaki”

I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Panie Janie”

III miejsce w XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka 2016”

II miejsce w XIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Tobie Polsko”

II miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie „Na Językach” (śpiewała w języku francuskim)

III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym Piosenki i Poezji

I miejsce w kategorii solista Gimnazjum w V Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej- Muzyka Filmowa, Choceń 2017

Marcel Matyjanowski

wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moje drzewo”


Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty: Wojciech Gawinecki uzyskał tytuł laureata z języka niemieckiego.

Ogólnopolski Konkurs „Kangur”: Michał Kulpa zdobył wyróżnienie.

Konkurs Matematyczny „Liga Zadaniowa”: Karolina Lewandowska zdobyła wyróżnienie.

I Powiatowy Konkurs „Pierwsza pomoc przedmedyczna”: drużyna szkoły zajęła III miejsce.

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych: Amelia Bogusławska i Kacper Kulpa zdobyli wyróżnienia.


Rok szkolny 2016/2017 wielu uczniów zakończyło również z wysokimi ocenami, a najlepsi otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody.

Lp.

Imię i nazwisko

klasa

Średnia ocen

Kacper Kulpa

3 b

5,87

Amelia Bogusławska

3 a

5,83

Albert Zaborowski

3 a

5,61

Matylda Pietrzykowska

3 a

5,61

Karolina Lewandowska

1 b

5,57

Maksymilian Mrówczyński

3 a

5,50

Anna Przydatek

3 c

5,50

Natalia Zaranek

1 b

5,36

Hubert Popławski

3 a

5,33

Julia Rybczyńska

3 c

5,33

Agata Szymańska

3 a

5,28

Klaudiusz Mrówczyński

3 a

5,22

Zuzanna Smarz

1 b

5,21

Wojciech Gawinecki

2 c

5,20

Marcel Matyjanowski

2 c

5,13

Karolina Cierpisz

2 c

5,07

Zofia Gackowska

2 c

5,07

Bartosz Woźny

2 c

5,06

Sandra Grochulska

1 a

5,00

Gabriela Pawlak

1 a

5,00

Zuzanna Trojanowska

2 c

5,00

Grzegorz Majchrzak

3 a

4,94

Konstancja Cichocka

2 c

4,93

Aleksander Wonorski

1 a

4,93

Maja Ballo

3 a

4,89

Agata Kamińska

3 c

4,83

Wiktoria Górecka

2 c

4,80

Bartłomiej Kaczorowski

3 b

4,76

Adam Kołowrocki

2c

4,67

Adam Sowa

1 a

4,57

Martyna Rybarczyk

2 c

4,53

Filip Kacała

1 a

4,50

Alicja Biegała

1 b

4,50

Wioletta Sitko

1 b

4,50