Kazimierz Kowalski odsłonił swoją gwiazdę na Ciechocińskim Deptaku Sław

Kazimierz Kowalski, śpiewak operowy, dyrektor ciechocińskiego Festiwalu Operowo-Operetkowego, który obchodzi w tym roku swój jubileusz, odsłonił 6 sierpnia swoją gwiazdę na Ciechocińskim Deptaku Sław.

– To wielki zaszczyt – mówił Kazimierz Kowalski o tym wyróżnieniu podczas spotkania w Teatrze Letnim, które poprzedzało uroczystość odsłonięcia gwiazdy. Pytany przez prowadzącego spotkanie Adama Królikowskiego, czy wcześniej uhonorowano go podobną nagrodą, zaprzeczył. – W Łodzi są gwiazdy filmowców i aktorów. Ja nie mam żadnej i nie czuję takiej potrzeby. Jedna wystarczy – śmiał się.

W samo południe na ciechocińskim deptaku zebrało się kilkuset sympatyków artysty, a Kazimierz Kowalski śpiewająco podziękował za wyróżnienie.

– Dwadzieścia lat znakomitej współpracy, dwadzieścia lat działań na rzecz promowania kultury przez duże „K”, fantastyczna promocja uzdrowiska – burmistrz Leszek Dzierżewicz wylicza powody, dla których Kazimierz Kowalski otrzymał swoją gwiazdę na deptaku. – Chcieliśmy także pozostawić trwały ślad, bo festiwal się kończy, artyści wyjeżdżają, a przecież za tydzień, za miesiąc, kolejni spacerowicze będą mogli zobaczyć tę gwiazdę i poczuć więź z Kazimierzem Kowalskim – dodaje.

Gwiazda Kazimierza Kowalskiego jest dziesiątą na Ciechocińskim Deptaku Sław. Dotychczas wyróżnieni zostali Katarzyna Gaertner, Maryla Rodowicz, Zbigniew Boniek, Robert Korzeniowski, Włodzimierz Kowalewski, Janusz Majewski, Wojciech Pszoniak, Maciej Stuhr i Don Vasyl.