E-sport wraca do uzdrowiska. W czwartek rusza ogólnopolska edycja LAN w Ciechocinku

Ponad 40 zespołów bierze udział w letniej edycji e-sportowego turnieju LAN w Ciechocinku. Najlepsze od czwartku do soboty rywalizować będą w finałach w sali kina „Zdrój”.

Letnia edycja LAN jest imprezą ogólnopolską, podzieloną na eliminacje online oraz turniej finałowy w Ciechocinku. Weźmie w nim udział 16 zespołów rywalizujących w Counter-Strike: Global Offensive.

W sali kina „Zdrój” poczynaniom graczy na 10-metrowym ekranie może się przyglądać nawet 300 osób. Prócz tego prowadzone będą transmisje w serwisach Twitch, Youtube i Facebook. Mecze rozpoczynają się od godz. 10.

Na kibiców czekać będzie także strefa gracza z konsolami i mnóstwem planszówek. Wszystko pod okiem wolontariuszy chętnych do wspólnej rozgrywki.

– Pragniemy, aby idea turniejowego e-sportu mogła być w zasięgu każdego gracza, dlatego, podobnie jak w poprzedniej edycji, udział widzów w całym wydarzeniu jest bezpłatny, a praca wszystkich zaangażowanych organizatorów, administratorów i wolontariuszy, czyli ponad 40 osób, ma charakter charytatywny – mówi Nikodem Kuszyński, odpowiedzialny za marketing LAN.

Ambasadorem i komentatorem turnieju będzie, podobnie jak edycji zimowej, Krzysztof „KXN” Szymczak.

Pierwsza, zimowa edycja turnieju o zasięgu regionalnym, odbyła się w Ciechocinku w pierwszej połowie lutego.