Spotkania teatralne obchodzą swój jubileusz. Bilety prawie wyprzedane

Bilety na jubileuszową edycję Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych w Ciechocinku są już niemal wyprzedane. Miejskie Centrum Kultury przygotowało trzy komediowe propozycje na przełomie września i października.

Na tegoroczne Ogólnopolskie Spotkania Teatralne złożą się trzy, a właściwie cztery występy.

Na początek 23 września w komedii „Przebój sezonu” zagrają Elżbieta Zającówna, Katarzyna Jamróz, Dariusz Kordek i Michał Milowicz. Kolejny spektakl to komedia kryminalna „Pół na pół”, w której 3 października wystąpią Piotr Polk i Piotr Szwedes. Finałem teatralnych spotkań będzie „Przekręt (nie) doskonały” z udziałem Rafała Cieszyńskiego, Katarzyny Kwiatkowskiej, Jacka Kopczyńskiego, Bogdana Kalusa, Doroty Nowakowskiej i Marii Dejmek. Ten spektakl zagrany zostanie 13 października dwa razy: o godz. 16 i 19.

– Po raz pierwszy spotykamy się z tak dużym zainteresowaniem, szczególnie ostatnim spektaklem, że postanowiliśmy go powtórzyć – przyznaje Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku. – Zapraszamy wszystkich chętnych, niedługo biletów może zabraknąć – dodaje.

Popularność wśród ciechocińskiej publiczności nie powinna dziwić, bo Ogólnopolskie Spotkania Teatralne mają już wyrobioną markę. – Zaczęło się w 1998 roku po remoncie Teatru Letniego. Kiedy zobaczyłam odświeżone wnętrza, zobaczyłam prawdziwy teatr. Tak zaczęły się Spotkania Teatralne – wspomina Kawczyńska.

– Przez lata zauważyliśmy, że największą popularnością cieszy się lekki repertuar. I tak wypracowała się konwencja teatrów komediowych – mówi. Teatr lekki nie oznacza jednak teatru banalnego. Na deskach Teatru Letniego występowały uznane nazwiska: Henryk Machalica, Hanka Bielicka, Zofia Merle, Jan Machulski, Marek Perepeczko czy Emilian Kamiński. – Możliwość zobaczenia aktorów znanych z telewizji czy kina to silny magnes dla widzów – przyznaje Kawczyńska.

Czy z okazji jubileuszu można spodziewać się czegoś specjalnego? – Będą niespodzianki – zapewnia dyrektor MCK.

Bilety na spektakle do nabycia w sekretariacie MCK od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18 i w dniu spektaklu w kasie Teatru Letniego na godzinę przed jego rozpoczęcie. Szczegóły na stronach internetowych MCK.