Mamoteka wróciła po wakacjach. Liski i t-shirty dla najmłodszych i tych trochę starszych

Mamoteka po wakacyjnym relaksie ruszyła z beztroską energią. Rok szkolny przywitaliśmy w wesolutkim gronie bystrych tropicieli lisków.

Niestety ruchliwego towarzysza nie udało się złapać, za to wraz z Izą Maciejko, prowadzącą spotkanie, każdy stworzył sobie z papieru, piór i koralików swojego osobistego sprytnego liska, towarzysza na nowy rok szkolny w postaci zakładki do książki.

T- shirt yarn, czyli włóczka z koszulki, to frajda dla osób od 3 do 103 lat. Na zajęciach Mamoteki 12 września poprowadzonych przez Karolinę Kromkę, zaprzyjaźnioną mamę, stare koszulki zamieniliśmy w długą, mocną, różnokolorową włóczkę. Potem można było zaobserwować, jak wraz ze wzrostem wieku zmienia się koncepcja na wykorzystanie bawełnianego sznureczka.

Jeśli zajrzymy na Pinterest, zobaczymy instrukcje i porady, jak wykonać własnoręcznie dywan, narzutę czy pufę i o tym marzą najstarsi uczestnicy ostatniej Mamoteki, starsza młodzież skupiła się przede wszystkim na biżu. Bransoletki, breloczki naszyjniki, oto co cieszyło się popularnością na zajęciach, zaś najmłodsi uczestnicy zobaczyli w wytworzonej wcześniej przez siebie nici pajęczyny, skakanki, a także lasso, którym można było okręcić indiańskim obyczajem mamę. Na przyszłe zajęcia spełniamy życzenie mam oraz starszej młodzieży – wykonamy wspólnie dywan lub naszyjniki, młodsi na pewno znajdą też wesołą zabawę na zajęciach bibliotecznych. Serdecznie zapraszamy na kolejną Mamotekę we wtorek o 16.30 – również starszą młodzież i dorosłych.

Nie tylko duży wybór dobrej literatury i książkowe nowości skłaniają do odwiedzin ciechocińskiej książnicy. Dzieci, młodzież, a także dorosłych, do wizyt zachęcamy organizując ciekawie wolny czas.

Mamoteka i Klub Gier Niekomputerowych oraz Młodzieżowy Klub Książki, Salonik Literacki (a w nim Dyskusyjny Klub Książki), Sekcja Malarska dla dorosłych to stałe cotygodniowe spotkania dedykowane naszym użytkownikom. Swoje spotkania organizuje tu również Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, a w poniedziałki odbywają się zebrania Ciechocińskiego Stowarzyszenia ,,Amazonek”.

Wszelkie informacje dotyczące naszych działań, terminy spotkań, a także katalog książek on-line znajdziecie na naszej stronie internetowej www.biblioteka.ciechocinek.pl, informacji udzielamy również telefonicznie 54 283 44 12, a osobiście spotkać się możemy na ulicy Żelaznej 5.

Lidia Wasilewska