Dzień Uśmiechu w Bajce

Podopieczni Przedszkola Samorządowego nr 1 „Bajka” obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu.

Od 1999 r. w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to wymyślił Harvey Ball, ten sam, który w 1963 r. stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle.

Dzień ten to doskonała okazja do tego, aby nie narzekać, a cieszyć się i tą radością dzielić z innymi ludźmi.

I właśnie w tym dniu słoneczko wesoło wyglądało zza chmur i zachęcało przedszkolaków z Bajki do rozdawania uśmiechów przechodniom i kuracjuszom na ulicach Ciechocinka. Najstarsze dzieci: Czarodzieje udały się z wizytami do wszystkich zaprzyjaźnionych i najważniejszych instytucji naszego miasta, w których częstowały pracowników cukierkami z załączonymi sentencjami o pozytywnych właściwościach uśmiechu oraz wręczały „uśmiechnięte” laurki. Dzieci pozostałych grup wędrowały traktami spacerowymi, rozdawały obrazki z logo przedszkola i pozdrawiały przechodniów.

Wszystkie spacery spotkały się z miłym przyjęciem i zadowoleniem napotykanych osób, które miło pozdrawiały najmniejszych obywateli uzdrowiska i chętnie pozowali do wspólnych pamiątkowych fotografii.

Pamiętajmy o tym, że śmiech to zdrowie. Pozytywnie wpływa na serce, rozładowuje stres. Nie żałujmy go sobie i obdarowujmy nim wszystkich każdego dnia!

Wiesława K. Wójcik