Piątek trzynastego wcale nie był pechowy. Pasowanie uczniów w „Jedynce”

Stało się już tradycją Szkoły Podstawowej nr 1, że przy okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej świętują nasze pierwszaki.

Ten wyjątkowy dzień wypadł tym razem w piątek 13 października. To właśnie tego dnia najmłodsi byli najważniejsi, bo stali się pełnoprawnymi uczniami.

W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 1 w Ciechocinku utworzono dwie klasy pierwsze. Wychowawcą klasy I A jest Krystyna Taranowska, I B Iwona Krzysztanowicz. To właśnie uczniowie z tych klas zaprezentowali się podczas akademii. Każde z dzieci popisało się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi, każde pokazało się od najlepszej strony. Na twarzach dumnych rodziców widać było wzruszenie.

Akademię poprowadzili uczniowie Samorządu Uczniowskiego: Kalina Ziętek, Zuzanna Zajęczkowska, Katarzyna Derengowska i Adam Kornaszewski. Wspierali swoich młodszych kolegów na scenie sprawiając, że trema nie zjadła nikogo.

Gdy przyszedł długo oczekiwany moment, wszyscy spisali się na medal. Atmosfera była doniosła i bardzo uroczysta. Dyrektor Joanna Braatz przy pomocy ogromnego ołówka pasowała każdego pierwszaka na ucznia. Błysnęły flesze aparatów, a na zdjęciach da się dostrzec uśmiechnięte buzie najmłodszych.

Uroczystość uświetnił występ zespołu AJKI, a także recytacja uczniów klas VII, którzy piosenką i wierszem przypomnieli nam o przypadającym 14 października Dniu Nauczyciela. Pięknie zorganizowana akademia cieszyła oko i ucho zgromadzonych na sali gości, którzy towarzyszyli naszym uczniom w tym ważnym dniu.

Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak ważnej dla pierwszaków chwili. Dziękujemy uczniom i nauczycielom odpowiedzialnym za zorganizowanie akademii, zwłaszcza wychowawczyniom klas I.

Anna Migdalska