Wyjątkowy koncert w Teatrze Letnim. Skołowani, Storytellers, pARTyzant i Stara Szkoła będą promować swoje płyty

Debiutancka płyta Skołowanych stała się pretekstem do zorganizowania promocyjnego koncertu. Storytellers, pARTyzant i Stara Szkoła wystąpią w Teatrze Letnim 16 grudnia.

W ciechocińskim Teatrze Letnim na zaproszenie zespołu Skołowani 16 grudnia odbędzie się wyjątkowy, promocyjny koncert czterech zespołów zaprzyjaźnionych z ciechocińskim Sajgonem, czyli Centrum Niezależnego Życia. Powodem jego zorganizowania jest wydanie debiutanckiej płyty Skołowanych oraz wydanie płyt zaproszonych zespołów w prawie tym samym czasie.

Wszyscy wykonawcy doskonale się znają oraz przyjaźnią, dlatego zaplanowane wydarzenie będzie się charakteryzowało niesamowitą energią i radością ze wspólnego grania. Przedświąteczny termin tego koncertu niewątpliwie wpłynie na odpowiednio wyjątkowy i nostalgiczny nastrój. W kolejności wystąpią:

Storytellers, zespół który wydał swoją pierwszą płytę „In other words”. Swój repertuar opierają na własnych kompozycjach, bogatych w liryczne melodie. Podczas koncertów zespołu nie brakuje jednak znanych tematów muzycznych, podanych słuchaczom w interesującej formie. To narratorzy opowieści, ukrytych w każdej granej przez nich melodii. Wyobraźnia słuchacza decyduje o tym, jaką historię odnajdzie w utworze. Wybrali sobie drogę dość niepopularną, jaką jest wykonywanie muzyki instrumentalnej. Szukają jednak ciągle w tej formule czegoś nowego.

Stara Szkoła z Inowrocławia, zespół założony z potrzeby serca w lutym 2010 r. przez grupę dojrzałych już facetów, którzy w młodości marzyli o muzykowaniu. Teraz te wspólne marzenia realizują. Stara Szkoła to autorska twórczość w bluesowo-rockowym klimacie. Znakomite teksty Tomka pisane są z pozycji dojrzałego mężczyzny. Ich uniwersalny i ponadczasowy wydźwięk powoduje, że wielu słuchaczy odnajduje w nich coś o sobie. Rozbudowana sekcja rytmiczna, dwie gitary solowe oraz przejmujące brzmienie harmonijki ustnej stanowi o sile muzycznej tego zespołu. W trakcie koncertu promowana będzie najnowsza płyta zespołu „Coraz bliżej”.

Zespół pARTyzant, czyli Krzysztof Toczko i jego syn Mikołaj. W trakcie koncertu muzycy zaprezentują utwory z najnowszej płyty „Kenopsja”. Krzysztof Toczko wśród muzyków i fanów znany jako pARTyzant – to gitarzysta, który do perfekcji opanował trudną, unikatową technikę tappingu oburęcznego. Potrafi grać jednocześnie na dwóch gitarach. Tapping polega na silnym, precyzyjnym wydobywaniu dźwięków z gitary, uderzając lub dociskając struny do gryfu. Jest jedną z najbardziej widowiskowych technik, wymagającą precyzji i kunsztu, solidnego przygotowania muzycznego i doskonałej techniki gry. Do tego stylu gry trzeba mieć naprawdę ścisły, precyzyjny umysł i niesamowicie muzykalną duszę. Artyście towarzyszy syn, Mikołaj Toczko, świetny perkusista. Koncerty tego wyjątkowego duetu są ciekawymi spektaklami pełnymi refleksji i humoru. Mają oni za sobą występy także poza granicami kraju m.in. Niemczech, Szkocji w Czechach oraz w Iranie. Są jednymi z niewielu wykonawców, którzy świetnie odnajdują się zarówno na dużej scenie jak i w małych, klimatycznych klubach.

Zespół Skołowani promować będzie swoją debiutancką płytę „Wieczny chłopiec” do której nagrania zaproszono wybitnych polskich muzyków, między innymi: Apostolis Anthimos (SBB, grupa Niemen), Jacek Gazda (Easy Rider), Krzysztof Toczko, Mikołaj Toczko (pARTyzant), Jarosław Tioskow (Kasa Chorych), Sławomir Małecki, Marek Modrzejewski (Zdrowa Woda), Przemysław Łosoś, Igor Nowicki (Open Blues), Przemek „Ivo” Gronkowski (Storytellers) oraz Joanna Czajkowska – Zoń – laureatką I miejsca 40. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

Dlaczego nazwa Skołowani? Bo troszeczkę zakręceni, wieczni chłopcy z siwymi głowami, dla których miłość, przyjaźń i rock and roll są największymi wartościami. A to, że dla dwóch z nich coś się przyczepiło do tyłka, nie ma żadnego znaczenia. Zespół w trakcie swojego koncertu zaprosi wyjątkowych gości, ale kto to będzie, niech pozostanie niespodzianką.

Środki uzyskanie ze sprzedaży cegiełek przeznaczymy na dofinansowanie rehabilitacji usportowionej dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi i sprzężonymi, podopiecznych Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tążyna” z Aleksandrowa Kujawskiego.

Organizatorem koncertu jest Agencja Koncertowa „Sajgon” działająca przy Stowarzyszeniu Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku oraz Hard Rock Pub Pamela w Toruniu. Wydarzenie jest możliwie dzięki wsparciu Leszka Dzierżewicza, burmistrza Ciechocinka, który przyjął patronat nad koncertem oraz użyczył nieodpłatnie Teatr Letni.