Spotkanie z Niemenem. Koncert Joachima Perlika w Teatrze Letnim

Joachim Perlik przy pełnej sali ciechocińskiego kina „Zdrój” wykonał utwory Czesława Niemena. Towarzyszył mu zespół Big4Band.

Choć Joachim Perlik kojarzony jest przede wszystkim z występów w popularnym programie telewizyjnym „Jaka to melodia”, wielu krytyków muzycznych uznaje go za najlepszego wykonawcę utworów Czesława Niemena. To właśnie z tym repertuarem artysta wystąpił w Ciechocinku.

Piosenki Niemena ogromnie poruszyły widzów, którzy część z nich zaśpiewali wspólnie z artystą. W ramach bisu ciechocińska publiczność mogła posłuchać „Bema pamięci żałobny rapsod”.

Joachim Perlik wywodzi się ze studenckiego środowiska artystycznego przełomu lat 70. i 80. oraz Klubu Twórców Studenckich „Beanus”. W latach 90. był wokalistą grupy jazz-rockowej West. Kolejny etap pracy artystycznej to TVP i wspomniany muzyczny teleturniej. Od wielu lat zaciekawiony twórczością Czesława Niemena przy każdej nadarzającej się okazji włączał jej elementy do swojego repertuaru. W końcu postanowił sprawdzić, jak poradzi sobie z muzyką wielkiego artysty na poważnie. Efektem tej próby jest wydana w roku 2005 płyta solowa „Wspomnienie o…”. Zawiera ona największe i najbardziej popularne przeboje Niemena. W repertuarze znalazły się takie utwory, jak „Dziwny jest ten świat”, „Pod papugami”, „Wspomnienie”, „Obok nas”, „Płonąca stodoła”, „Domek bez adresu”, „Czas jak rzeka”, „Sen o Warszawie”, „Nim przyjdzie wiosna”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, „Jednego serca”.