Listopadowy Paryż w Galerii „Pod Dachem Nieba”

„Listopadowa zaduma w Paryżu” to trzecia indywidualna wystawa fotografii Krzysztofa Drużyńskiego.

Wernisaż odbył się 3 listopada w Galerii „Pod Dachem Nieba” działającej przy 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym.

– Zacząłem jeździć do Paryża i chciałem zobaczyć grób Chopina. Później Słowackiego, Curie-Skłodowskiej – opowiada Krzysztof Drużyński o odkrywaniu Père-Lachaise, największego i najsłynniejszego cmentarza Paryża, na którym spoczywa wielu znakomitych ludzi kultury i nauki. Drużyński podkreśla, że nekropolia urzeka malowniczością i architekturą, której próżno szukać na współczesnych cmentarzach.

To już trzecia wystawa paryskich fotografii Krzysztofa Drużyńskiego. W 2010 roku wystawa „Père-Lachaise okiem turysty” odbyła się w tym samym miejscu, a w 2012 roku „Znani na cmentarzach Paryża” zainaugurowała działalność galerii przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

W planach Galerii „Pod Dachem Nieba” znajduje się grudniowa wystawa prac Małgorzaty Jakubiec oraz wystawa fotograficzna z okazji Roku Wisły pod auspicjami Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka.

Wystawę „Listopadowa zaduma w Paryżu” można oglądać w Galerii Pod Dachem Nieba (Szpital Wojskowy, ul. Wojska Polskiego 5, wejście od strony cerkwi, III piętro) do końca listopada w dni powszednie w godz. 9.30-15.