Dwanaścioro wspaniałych, czyli stypendia dla młodych sportowców z Ciechocinka

Dwanaścioro młodych sportowców i trener pływania otrzymali nagrody z rąk burmistrza Leszka Dzierżewicza.

– To wielka radość, że w naszym mieście wyrastają znakomicie zapowiadający się sportowcy – mówił podczas spotkania w Urzędzie Miejskim 1 grudnia burmistrz Leszek Dzierżewicz. – Wyniki osiągane przez was na przestrzeni ostatniego roku pokazują, że jesteście rzeczywiście znakomicie rozwijającą się młodzieżą – dodał.

Laureaci nagród sportowych

Stefan Masłowski, Kapustka Tenis Klub Toruń. Zawodnik trenuje tenis, w 2017 roku wywalczył m.in. I miejsce w rankingu w Ogólnopolskim cyklu turniejów Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej w Poznaniu i Puszczykowie.

Przemysław Deręgowski, Klub LUKS „Grodno” w Nowogrodzie. Zawodnik trenuje kolarstwo, w 2017 roku wywalczył m.in. złoty medal w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików na torze w wyścigu drużynowym w Szczecinie.

Filip Jędruszczak, Bydgoski Klub Sportowy „Chemik”. Zawodnik trenuje siatkówkę, w 2017 roku zajął m.in. I miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii młodzik.

Adam Milewski, Bydgoski Klub Sportowy „Chemik”. Zawodnik trenuje siatkówkę, w 2017 roku zdobył m.in. I miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii młodzik.

Oliwia Dziarska, Uczniowski Klub Sportowy „Kurort” w Ciechocinku. Zawodniczka trenuje pływanie, w roku 2017 w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Mławy zajęła m.in. I miejsce na 50 m stylem klasycznym, I miejsce na 100 m stylem klasycznym oraz I miejsce na 100 m stylem zmiennym.

Filip Matusiak, Uczniowski Klub Sportowy „Kurort” w Ciechocinku. Zawodnik trenuje pływanie, w roku 2017 podczas III Wiosennych Zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy wywalczył m.in. I miejsce na 100 m stylem klasycznym.

Michał Kulpa, Uczniowski Klub Sportowy „Kurort” w Ciechocinku. Zawodnik trenuje pływanie, w roku 2017 w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Mława zdobył m.in. I miejsce na 50 m stylem grzbietowym, I miejsce na 100 m stylem grzbietowym i I miejsce na 100 m stylem dowolnym.

Jakub Zwierzchowski, Bydgoski Klub Sportowy „Chemik”. Zawodnik trenuje piłkę siatkową, w roku 2017 zajął III miejsce w Finale Mistrzostw Polski Kadetów.

Jakub Szmajda, Ciechociński Klub Sportowy „Potężnie”. Zawodnik trenuje boks. W roku 2017 zawodnik zdobył m.in. brązowy medal oraz 1. Klasę Sportową na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Konina.

Daniel Piotrowski, Ciechociński Klub Sportowy „Potężnie”. Zawodnik trenuje boks, w roku 2017 zajął drugie miejsce w Pucharze Polski Juniorów i Kadetów w Boksie Olimpijskim w Grudziądzu.

Roksana Frączek, UKS „Jedynka”. Zawodniczka trenuje piłkę siatkową, w roku 2017 zajęła m.in. III miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodziczek w Bydgoszczy – gra pojedyncza.

Alex Karkosik. Zawodnik Formuły 3, w roku 2017 wywalczył trzecie miejsce w pierwszym wyścigu piątej rundy serii Euroformuła Open na brytyjskim torze Silverstone, zostając najmłodszym w historii Polakiem na podium Formuły 3.

Tomasz Sikorski, trener w Uczniowskim Klubie Sportowym „Kurort” w Ciechocinku. Grupa sportowa trenowana przez Tomasza Sikorskiego od 10 lat przywozi medale z zawodów rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.