Wisła już w Google Street View. Jest też przystań w Ciechocinku

Google udostępnił wykonane latem zdjęcia Wisły w usłudze Street View. Podczas wirtualnego rejsu możemy odwiedzić także Ciechocinek.

Kamery Google na różnych łodziach fotografowały Wisłę w czerwcu. Ogółem powstały zdjęcia 250 km rzeki na kilku odcinkach, m.in. w okolicach Warszawy i Modlina, Krakowa czy właśnie Ciechocinka.

To pierwsza taka akcja w Polsce i jedna z nielicznych w Europie – mówił wówczas „Zdrojowi” Sebastian Kobus z Fundacji WWF Polska, która jest inicjatorem całego przedsięwzięcia.

Uczestnicy wyprawy przypłynęli do Ciechocinka tradycyjną, drewnianą batą wiślaną. Na łodzi umieszczono Google Trekker. Urządzenie posiada 15 aparatów, które wykują panoramiczne zdjęcia.

Jak obejrzeć wiślane zdjęcia? Wystarczy wejść na stronę map Google i żółtego ludzika, który pozwala przejść do widoku Street View, upuścić nad Wisłą. Można też skorzystać z odnośnika na stronie www.rejswisla.pl. Na tej samej stronie można też podpisać petycję przeciwko dewastacji Wisły.

Projekt Street View na Wiśle ma umożliwić podziwianie pięknych wiślanych krajobrazów każdemu, nawet z najodleglejszych miejsc na świecie. Na zdjęciach z perspektywy łodzi zobaczymy Wisłę w jej obecnej postaci, odcinki rzeki, które zostały już zmienione przez człowieka, ale również te, które jeszcze mamy szansę ochronić i zachować.