Skołowani zagrali z przyjaciółmi

Skołowani, Storytellers, Stara Szkoła i pARTyzant zagrali podczas wyjątkowego koncertu w Teatrze Letnim 16 grudnia. Lokalne zespoły promowały niedawno wydane płyty.

Świątecznemu koncertowi towarzyszyła niezwykła energia i atmosfera, której sprzyjał fakt, że wszyscy występujący na scenie muzycy świetnie się znają.

– Prowadziłem koncerty muzycznych sław, ale dopiero teraz czuję, że prowadzę koncert – śmiał się Marek Gaszyński, legendarny dziennikarz muzyczny i tekściarz, który był konferansjerem. – Tak jak John F. Kennedy powiedział „jestem berlińczykiem”, tak ja mogę powiedzieć „jestem ciechocinianinem” – dodał.

Prócz Skołowanych, Storytellers i Starej Szkoły na scenie Teatru Letniego wystąpili Apostolis Anthimos, Jarosław Tioskow, Sławomir Małecki, Marek Modrzejewski, Przemysław Łosoś, Jacek Gazda i Aleksander Górny.

W trakcie koncertu sprzedawano cegiełki, z których dochód przeznaczono na rehabilitację dzieci z niepełnosprawnościami, podopiecznych Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tążyna” z Aleksandrowa Kujawskiego.

Koncert swym patronatem objął Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka.


Zagrali w Teatrze Letnim:

Storytellers, zespół który wydał swoją pierwszą płytę „In other words”. Swój repertuar opierają na własnych kompozycjach, bogatych w liryczne melodie. Podczas koncertów zespołu nie brakuje jednak znanych tematów muzycznych, podanych słuchaczom w interesującej formie. To narratorzy opowieści, ukrytych w każdej granej przez nich melodii. Wyobraźnia słuchacza decyduje o tym, jaką historię odnajdzie w utworze. Wybrali sobie drogę dość niepopularną, jaką jest wykonywanie muzyki instrumentalnej. Szukają jednak ciągle w tej formule czegoś nowego. Liderem tego muzycznego projektu jest Przemysław „Iwo” Gronkowski.

Stara Szkoła z Inowrocławia, zespół założony z potrzeby serca w lutym 2010 r. przez grupę dojrzałych już facetów, którzy w młodości marzyli o muzykowaniu. Teraz te wspólne marzenia realizują. Stara Szkoła to autorska twórczość w bluesowo-rockowym klimacie. Znakomite teksty Tomka pisane są z pozycji dojrzałego mężczyzny. Ich uniwersalny i ponadczasowy wydźwięk powoduje, że wielu słuchaczy odnajduje w nich coś o sobie. Rozbudowana sekcja rytmiczna, dwie gitary solowe oraz przejmujące brzmienie harmonijki ustnej stanowi o sile muzycznej tego zespołu. W trakcie koncertu promowana będzie najnowsza płyta zespołu „Coraz bliżej”.

Zespół pARTyzant, czyli Krzysztof Toczko i jego syn Mikołaj. W trakcie koncertu muzycy zaprezentują utwory z najnowszej płyty „Kenopsja”. Krzysztof Toczko wśród muzyków i fanów znany jako pARTyzant – to gitarzysta, który do perfekcji opanował trudną, unikatową technikę tappingu oburęcznego. Potrafi grać jednocześnie na dwóch gitarach. Tapping polega na silnym, precyzyjnym wydobywaniu dźwięków z gitary, uderzając lub dociskając struny do gryfu. Jest jedną z najbardziej widowiskowych technik, wymagającą precyzji i kunsztu, solidnego przygotowania muzycznego i doskonałej techniki gry. Do tego stylu gry trzeba mieć naprawdę ścisły, precyzyjny umysł i niesamowicie muzykalną duszę. Artyście towarzyszy syn, Mikołaj Toczko, świetny perkusista. Koncerty tego wyjątkowego duetu są ciekawymi spektaklami pełnymi refleksji i humoru. Mają oni za sobą występy także poza granicami kraju m.in. Niemczech, Szkocji w Czechach oraz w Iranie. Są jednymi z niewielu wykonawców, którzy świetnie odnajdują się zarówno na dużej scenie jak i w małych, klimatycznych klubach.

Zespół Skołowani związany jest z Centrum Niezależnego Życia Sajgon. Dlaczego nazwa Skołowani? Bo troszeczkę zakręceni, wieczni chłopcy z siwymi głowami, dla których miłość, przyjaźń i rock and roll są największymi wartościami. A to, że dla dwóch z nich coś się przyczepiło do tyłka, nie ma żadnego znaczenia. Stały skład zespołu tworzą Jerzy Szymański, Krzysztof „Broda” Sieradzki, Maja Mikołajczak, Adam Majewski, Krzysztof Biaduń, Dariusz Grzelak i Juan Perez. Skołowani podczas koncertu promowali swoją pierwszą płytę „Wieczny chłopiec”.