Barbara Kawczyńska z nagrodą dla twórców kultury

Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku, znalazła się w gronie laureatów nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury dla twórców z powiatu aleksandrowskiego.

Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 28 grudnia w sali im. Edwarda Stachury na dworcu kolejowym w Aleksandrowie Kujawskim. Nagroda za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury wyróżniającym się artystom i działaczom kultury z terenu powiatu aleksandrowskiego trafiła do czterech osób.

Barbara Kawczyńska to dyrektor i instruktor najprężniej działającej w województwie kujawsko-pomorskim instytucji kultury, która zdobyła Certyfikat Europejskiego Rejestru Renomowanych oraz Złoty Certyfikat Dobroczynności Fundacji R. Szumana; kontynuatorka wielu znanych w regionie imprez kulturalnych i koncertów, laureatka wielu nagród i wyróżnień.

Prócz tego nagrodę otrzymały:

Kaja Potrzebska, dyrygentka Chóru „Lutnia Nova”, laureatka wielu nagród i wyróżnień.

Ewa Katarzyna Rynarzewska, rzeźbiarka w drewnie, uczestniczka wielu plenerów i wystaw rzeźbiarskich, organizatorka i uczestniczka warsztatów artystycznych.

Siostra Noemi (Alicja Wojtanowska), jedna z najbardziej kulturotwórczych osób Nieszawy. Organizatorka wielu przedsięwzięć kulturalnych i oświatowych, w tym dorocznych Koncertów na Wodzie, założycielka zespołu muzyki dawnej, silnie zaangażowana w ratowanie nieszawskiego zabytku – zespołu klasztornego franciszkanów. Czyni starania w zakresie pozyskiwania środków finansowych na przywrócenie dawnej świetności temu wyjątkowemu miejscu, gdzie odbywają się plenery malarskie, warsztaty muzyczne, malarskie i filmowe szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie, a także próby zespołu muzyki dawnej.

Wręczeniu nagród towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu chóru „Lutnia Nova” oraz zespołu wokalnego „Muza”.

red./aleksandrow.pl