26. Finał WOŚP w Ciechocinku: piosenki Dżemu, Navigator i Tomasz Karolak

Maciej Lipina z przebojami Dżemu, Navigator i Pączki w Tłuszczu z Tomaszem Karolakiem wystąpią podczas ciechocińskiego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny finał WOŚP już w niedzielę 14 stycznia. Od godziny 8 po ulicach Ciechocinka krążyć będzie rekordowa liczba 163 wolontariuszy.

– W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP. – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje.

O godz. 17 zapraszamy do muszli koncertowej w parku Zdrojowym, a tam: aukcje, koncerty, wojskowa grochówka, wyroby cukiernicze, stoisko motocyklowo-grillowe i tradycyjne światełko do nieba.

W muszli koncertowej wystąpią:

Maciej Lipina i muzycy Teatru Śląskiego w programie „Skazany na bluesa”. W Teatrze Śląskim przygotowano pierwsze w Polsce przeniesienie filmowej historii Przemysława Angermana i Jana Kidawy-Błońskiego na teatralne deski. Adaptacji i reżyserii historii o Ryśku Riedlu podjął się Arkadiusz Jakubik. W Ciechocinku zobaczymy wybrane utwory w wykonaniu Macieja Lipiny, wokalisty, gitarzysty, lidera grupy Ścigani i odtwórcy roli Ryśla Riedla w spektaklu.

Navigator, zespół założony przez Stanisława Goca i Zbyszka Staniszewskiego. Każdy z nich dodaje do utworów własną nutę energetyczną, co składa się na mocno dynamiczne brzmienie, które dobrze wpisuje się w rockowy / hardrockowy klimat preferowany przez chłopaków. Pierwszy singiel „Bastion” został nagrany w 2013 r., w tym samym czasie powstały kolejne utwory: „Długie lata”, „Los”, „Opuszczony”, „Ostatnie słowa”.

Pączki w tłuszczu. Muzyczny duet tworzą Tomasz Karolak, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, dyrektor teatru IMKA, oraz Bartek Miecznikowski, gitarzysta, stale współpracujący m.in. z Robertem Chojnackim, Honoratą „Honey” Skarbek, Bartkiem Królem i grupą Jeden Osiem L. Jako muzyk sesyjny nagrywał także m.in. z grupami Magma, Zdobywcy Pewnych Oskarów, Superpuder, Agnieszką Włodarczyk, Jayem Delano i Nowatorem.

To właśnie w Ciechocinku 15 lutego 1992 roku w Sali Malinowej Liceum Ogólnokształcącego po raz pierwszy zagrała Orkiestra, podczas której zebrano 12 mln starych złotych przeznaczonych na wsparcie leczenia chorych dzieci. W obecności Jurka Owsiaka wystąpiły m.in. ciechociński zespół Zdrowa Woda i Łowcy.

Podczas ubiegłorocznego finału w Ciechocinku udało się zebrać rekordowe 45339 zł.