Rekordowa orkiestra w Ciechocinku. 163 wolontariuszy zebrało 54 tys. zł

To był rekordowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 163 wolontariuszy zebrało aż 54 tys. zł.

„Jako wieloletni organizator WOŚP myśleliśmy, że nic nas nie jest w stanie zaskoczyć, a jednak… Zgłosiło się do nas aż 163 wolontariuszy, chętnych wziąć udział w zbliżającej się edycji Finału WOŚP. W ubiegłych latach liczba ta wynosiła od 70 do 100 osób” – pisała w „Zdroju” jeszcze przed finałem Katarzyna Kaliszewska, szef sztabu WOŚP w Ciechocinku.

Rekordowa liczba wolontariuszy przełożyła się na rekordowy finał. Ostatecznie w Ciechocinku udało się zebrać aż 54 667, 88 zł, czyli ponad 8 tys. zł więcej niż przed rokiem.

– Cieszymy się i mamy ogromną satysfakcję, że Ciechocinek nie zawiódł i mamy kolejny rekord – mówi Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Sam finał odbył się 14 stycznia, tradycyjnie pod muszlą koncertową w parku Zdrojowym. Na scenie zagrali Maciej Lipina, Navigator i Pączki w tłuszczu, a publiczność mogła ogrzać się przy wojskowej grochówce wydawanej przez seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Niezapominajka”, stoisku grillowym prowadzonym przez Klub Motocyklowy Boruta czy słodkościach proponowanych przez Piekarnię Polkorn.

W orkiestrowych aukcjach ciechocinianie licytowali m.in. obraz Karola Kossaka, maskotkę z autografem Tomasza Karolaka i gadżety związane z WOŚP. Finał zwieńczyło tradycyjne światełko do nieba.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała na rzecz wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych.


Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ciechocinku wystąpili:

Maciej Lipina i muzycy Teatru Śląskiego w programie „Skazany na bluesa”. W Teatrze Śląskim przygotowano pierwsze w Polsce przeniesienie filmowej historii Przemysława Angermana i Jana Kidawy-Błońskiego na teatralne deski. Adaptacji i reżyserii historii o Ryśku Riedlu podjął się Arkadiusz Jakubik. W Ciechocinku zobaczymy wybrane utwory w wykonaniu Macieja Lipiny, wokalisty, gitarzysty, lidera grupy Ścigani i odtwórcy roli Ryśka Riedla w spektaklu.

Navigator, zespół założony przez Stanisława Goca i Zbyszka Staniszewskiego. Każdy z nich dodaje do utworów własną nutę energetyczną, co składa się na mocno dynamiczne brzmienie, które dobrze wpisuje się w rockowy / hardrockowy klimat preferowany przez chłopaków. Pierwszy singiel „Bastion” został nagrany w 2013 r., w tym samym czasie powstały kolejne utwory: „Długie lata”, „Los”, „Opuszczony”, „Ostatnie słowa”.

Pączki w tłuszczu. Muzyczny duet tworzą Tomasz Karolak, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, dyrektor teatru IMKA, oraz Bartek Miecznikowski, gitarzysta, stale współpracujący m.in. z Robertem Chojnackim, Honoratą „Honey” Skarbek, Bartkiem Królem i grupą Jeden Osiem L. Jako muzyk sesyjny nagrywał także m.in. z grupami Magma, Zdobywcy Pewnych Oskarów, Superpuder, Agnieszką Włodarczyk, Jayem Delano i Nowatorem.


26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ciechocinku wspierali:

Gmina Miejska Ciechocinek, Biuro Kultury, Sportu i Promocji Miasta, Miejska Biblioteka Publiczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechocinku, Gazeta Pomorska, Zdrój Ciechociński, portal MiastoCiechocinek, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Liceum Ogólnokształcące, Niepubliczne Gimnazjum, Przedszkole Samorządowe Nr 1 „Bajka”, Przedszkole Samorządowe Nr 2 im. Kubusia Puchatka, Pensjonat pod Jemiołą, Piekarnia Polkorn, Przedsiębiorstwo Ekociech, F.H.U. „BAZAR BIS” Hurtownia Owoców i Warzyw, Cukiernia Jana Szulca, Sklep FAMA, Sklep Papierniczy Pani Jadwigi Łojko, Auto Trezor, Firma PLH Pana Leszka Promińskiego, TeoDorka Centrum Rehabilitacji i Wypoczynku, Sklep Pana Ryszarda Zalewskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Studio Neskam, Astex Puczyńscy, Studio Reklamy i Fotografii „Fenix”, Hotel Willa York, Derma Clinicum Pani Beata Smyk, Uniwersytet dla Aktywnych, Dom Dziennego Pobytu „Niezapominajka”, Restauracja Bristol, Klub Motocyklowy Boruta MC Poland, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Spiżarnia Kujawska w Stawkach, Samodzielny Publiczny Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Raciążku.