Kino „Zdrój” w marcu: „Kobiety mafii” i „Czwarta władza”

W marcu w Kinie „Zdrój” będziemy mogli zobaczyć m.in. „Kobiety mafii” Patryka Vegi i „Czwartą władzę” Stevena Spielberga.

Repertuar Kina „Zdrój” w marcu:

„Czwarta władza”

dramat, prod. USA czas projekcji 1.55, od lat: 15

reżyseria: Steven Spielberg, obsada: m.in. Meryl Streep, Tom Hanks, Bruce Greenwood, Sarah Paulson

2.03 (piątek) godz. 19.00 (kasa 18-19) i 3.03 (sobota) godz. 19.00 (kasa 18-19)

Laureaci Oscarów Meryl Streep i Tom Hanks w osnutym na faktach filmie zdobywcy 3 Nagród Akademii, Stevena Spielberga. Opowieść o najsłynniejszym śledztwie w dziejach dziennikarstwa, które zmieniło oblicze nie tylko tego zawodu, ale także całego świata, doprowadzając do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władz Stanów Zjednoczonych. Wydawca dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i jego redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks) stają przed dramatycznymi wyborami podczas bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez trzy dekady ukrywanych przez administracje czterech prezydentów USA, Graham i Bradlee zmuszeni będą przełamać dzielące ich różnice i zaryzykować nie tylko kariery, ale osobistą wolność.

„Cudowny chłopak”

(dubbing), komediodramat, familijny, prod. Hongkong, USA, czas projekcji 1,53, od 10 lat

obsada m.in.: Jacob Tremblay, Julia Roberts, Owen Wilson, Mandy Patinkin, Sonia Braga

2.03 (piątek) godz. 16.00 (kasa 15-16) i 3.03 (sobota) godz. 16.00 (kasa 15-16)

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go czymś niezwykłym.

„Kobiety mafii”

sensacyjny, prod. Polska, czas projekcji 2,15, od 15 lat

reżyseria: Patryk Vega, obsada: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Bogusław Linda, Piotr Stramowski, Katarzyna Warnke, Tomasz Oświeciński

9.03 (piątek) godz. 16.00 (kasa 15-16) i godz. 19.00 (kasa 18-19), 10.03 (sobota) godz. 16.00 (kasa 15-16) i godz. 19.00 (kasa 18-19) i 11.03 (niedziela) godz. 16.00 (kasa15-16) i godz.19.00 (kasa 18-19)

Uwaga! Od piątku 9.03 mogą Państwo zakupić bilet na dowolny dzień, w którym odbywa się projekcja filmu „Kobiety mafii”.

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

„Czerwona jaskółka”

thriller, szpiegowski, prod. USA, czas projekcji 2,19, od 15 lat

obsada: Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Jeremy Irons, Czarlotte Rampling

16.03 (piątek) godz. 19.00 (kasa18-19) i 17.03 (sobota) godz. 19.00 (kasa 18-19)

Ekranizacja bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa. Dominika Egorova (Jennifer Lawrence) zmuszona zostaje do przyjęcia roli „jaskółki”, specjalnie szkolonej uwodzicielki na usługach rosyjskich służb specjalnych. Uczy się używać swego ciała jako broni i robi wszystko, by nie utracić własnego „ja” w trakcie szkolenia, które zaprzecza godności człowieka. Udaje jej się stawić czoło niesprawiedliwemu systemowi i staje się bezcennym nabytkiem dla swych przełożonych. Jej pierwszym celem okazuje się Nate Nash (Joel Edgerton), agent CIA, który prowadzi ściśle tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Dwoje młodych agentów wpada w pułapkę namiętności i kłamstw, która zagraża ich przyszłości, międzynarodowym sojuszom i bezpieczeństwu obu mocarstw.

„Jaskiniowiec”

bajka w 2D. animacja, komedia, przygodowy, prod. Francja, Wlk. Brytania, czas projekcji 1,23 b/o

17.03 (sobota) godz. 16.00 (kasa 15-16) i 18.03 (niedziela) godz. 16.00 (kasa 15-16)

Animowana komedia zdobywcy 4 Oscarów Nicka Parka o pewnym jaskiniowcu, który pragnie od życia czegoś więcej niż łupanie kamienia. Poznaj przodków „UCIEKAJĄCYCH KURCZAKÓW”, „BARANKA SHAUNA” i „WALLACE’A I GROMITA” – bohaterów kultowych animacji studia AARDMAN. W zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasły się dinozaury, rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty.

„Kobieta sukcesu”

komedia romantyczna, prod. Polska, czas projekcji 1,45, od 13 lat

obsada: m.in. Agnieszka Więdłocha, Mikołaj Roznerski, Bartosz Gelner, Małgorzata Foremniak, Tomasz Karolak, Ireneusz Czop

23.03 (piątek) godz. 16.00 (kasa 15-16) i godz. 19.00 (kasa 18-19), 24.03 (sobota) godz. 16.00 (kasa 15-16) i godz. 19.00 (kasa 18-19), i 25.03 (niedziela) godz. 16.00 (kasa 15-16) i godz. 19.00 (kasa 18-19)

Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego? „Kobieta sukcesu” to lekka i przewrotna komedia romantyczna o tym, że kiedy wydawać by się mogło, że straciliśmy wszystko, tak naprawdę dostajemy od losu to, co najbardziej cenne.

„Jestem najlepsza. Ja, Tonya”

biograficzny, dramat, sportowy, prod. USA, od 15 lat, czas projekcji 1,59

26.03 (poniedziałek) godz. 19.00 (kasa 18-19) i 27.03 (wtorek) godz. 19.00 (kasa 18-19)

Tonya Harding, amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jedna z największych pretendentek do olimpijskich medali, znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewał się jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale. Gdy jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie Nancy Kerrigan została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, jeszcze nikt nie podejrzewał, że była to cynicznie zaplanowana napaść, która miała utorować Toni Harding drogę do olimpijskiego tryumfu.


Kino zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze i zmian godzin otwarcia kasy.

Dla filmów w systemie 2D:

– bilet normalny 15 złotych,

– bilet ulgowy 10 złotych dla dzieci do lat 16 na bajki i filmy animowane.

Dla filmów w systemie 3D:

– bilet normalny 19 złotych,

– bilet ulgowy 14 złotych dla dzieci do lat 16 na bajki i filmy animowane.

– zakup okularów polaryzacyjnych 5 złotych

Uwaga! Nie przyjmujemy rezerwacji indywidualnych, tylko rezerwacje dla grup zorganizowanych – minimum 20 osób.