Vademecum dla seniora

Miejska Rada Seniorów opracowała vademecum dla starszych mieszkańców uzdrowiska. – Chcielibyśmy, aby było rozdawane za darmo – mówi Wiesław Strzyżewski, przewodniczący rady.

Pomysł stworzenia vademecum dla seniorów pojawił się podczas podpatrywania podobnych projektów w innych miastach. – Takie wydawnictwo pomoże wielu seniorom, szczególnie tym, którzy niedawno zamieszkali w Ciechocinku, udzielać się, żyć aktywnie. Vademecum to pełna wiedza o organizacjach i instytucjach, które mogą pomóc osobom starszym – mówi Wiesław Strzyżewski, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów.

W ramach rady powstał roboczy zespół, który zajął się opracowaniem vademecum. Elżbieta Skorykow, Danuta Komorowska, Bożena Jaszczak, Jadwiga Pietrusa i Anna Laba-Roszak poświęciły wiele godzin na znalezienie i zweryfikowanie potrzebnych informacji.

Efektem ich pracy jest vademecum, niewielka książeczka zawierająca dane teleadresowe urzędów, instytucji kulturalnych, organizacji i punktów usługowych, a także najważniejsze i przydatne informacje dla seniorów. – Sam nie wiedziałem, że po 70. roku życia można być zwolnionym z opłaty paszportowej – przyznaje Strzyżewski.

Członkowie Miejskiej Rady Seniorów mają nadzieję, że vademecum uda się wydrukować i rozpropagować wśród mieszkańców miasta. – Naszym marzeniem jest, aby było rozdawane za darmo w różnych punktach Ciechocinka – mówi Strzyżewski.