Kilometry Dobra w Ciechocinku: wystąpią Skołowani

Skołowani wystąpią w Ciechocinku w sobotę 7 kwietnia podczas koncertu w ramach ogólnopolskiej kampanii charytatywnej „Kilometry Dobra”.

W Muszli Koncertowej w parku Zdrojowym w sobotę 7 kwietnia od godz. 11 wystąpią Skołowani i wychowankowie Domu Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. Wszystko w ramach kampanii „Kilometry Dobra”. Podczas koncertów prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na wakacyjny wypoczynek wychowanków aleksandrowskiego Domu Dziecka.

„Kilometry Dobra” to ogólnopolska akcja, w którą zaangażowane są organizacje pozarządowe z całego kraju. Każda z organizacji, pod wspólną marką zbiera pieniądze na realizację własnych celów statutowych, a podczas finału akcji, w tym roku datowanego na 3 czerwca, zebrane pieniądze zamienia na monety jednozłotowe i układa je w jednym ciągu przy pomocy taśmy klejącej. W ten sposób organizatorzy chcą pobić rekord Guinnessa w ułożeniu najdłuższego ciągu monet o jednym nominale.

W koalicji działa już 50 organizacji, wszystkie wymienione są na stronie www.kilometrydobra.pl, a ich liczba stale rośnie. Jeden metr dobra to 44 zł, jeden kilometr to 44 tys zł. Wszystkie biorące udział organizacje ścigają się o tytuł Mistrza Dobroczynności, a dla zwycięskiej organizacji Polski Instytut Filantropii przewidział nagrody niespodzianki.

[Informacja od organizatora: wbrew pierwotnym planom na koncercie nie wystąpi zespół Zdrowa Woda].