Zdjęcia kobiet w bibliotece

W galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej 7 marca odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Być kobietą”. Autorkami zdjęć są Grażyna Ochocińskiej i Wanda Rosińska.

– To już trzecia wystawa w bibliotece w okolicach 8 marca, zawsze nawiązujemy z tej okazji do Dnia Kobiet – mówiła otwierając wystawę Grażyna Ochocińska, prezes Uniwersytetu dla Aktywnych i współautorka wystawy. – Warto obchodzić to święto, pokazywać kobiety w każdym wieku i pochodzące z różnych kultur. Bo moje zdjęcia to głównie retrospekcje z wycieczek – dodała.

– Każde zdjęcie ma jakąś historię – wyjaśniała Wanda Rosińska, współautorka wystawy. – To głównie reporterskie, niepozowane kadry. Starałam się uchwycić sytuację, wyraz twarzy, światło, energię bijącą z postaci – dodała.

Wernisaż krótkim występem muzycznym wzbogacili Sława Paracka, Iwona Piątek i Jerzy Sobierajski.

Na otwarciu wystawy pojawili się licznie ciechocinianie, a wśród nich burmistrz Leszek Dzierżewicz, Aldona Nocna, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i Marcin Strych, przewodniczący komisji kultury Rady Miejskiej, który współtworzył wystawę dokonując selekcji zdjęć.

Wystawę „Być kobietą” można oglądać w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej do 8 kwietnia.

red.