Weź udział w Ciechocińskiej Paradzie Majowej. W tym roku trzecia edycja

Rozpoczęły się już przygotowania do trzeciej edycji Ciechocińskiej Parady Majowej.

Parada po raz pierwszy odbyła się w 2016 roku, kiedy Ciechocinek świętował jubileusz 180-lecia powstania uzdrowiska. Inicjatywa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców i gości, świetnie wpisując się w kalendarz najważniejszych miejskich wydarzeń. Wszystko wskazuje na to, że na stałe.

W tym roku Ciechocińska Parada Majowa otworzy sezon kuracyjny po raz trzeci. Ulicami miasta przejdzie wielobarwny tłum z orkiestrami, dorożkami, szczudlarzami, przebierańcami, zabytkowymi samochodami, a nawet wiślaną łodzią.

– Powodzenie tego przedsięwzięcia jest niemożliwe bez zaangażowania mieszkańców i gości – mówi Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka. Paradę współtworzy wiele środowisk: lokalni przedsiębiorcy, właściciele sanatoriów, hoteli i ośrodków leczniczych, organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, kluby sportowe, koła myśliwskie i jednostki organizacyjne Urzędu Miejskiego.

Wszyscy 5 lutego spotkali się w Urzędzie Miejskim, dyskutując na temat formuły tegorocznej edycji parady. Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 30 przedsiębiorstw, organizacji i instytucji z całego miasta. Przebieg parady na cały świat transmitować będą kamery internetowe, niespodzianki zapowiadają też Uniwersytet dla Aktywnych i ciechocińskie szkoły.

Do otwarcia sezonu pozostały mniej niż trzy miesiące, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców i przedstawicieli różnych środowisk do współtworzenia majowej parady. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to nie tylko możliwość niecodziennej promocji i dotarcia do wielu mieszkańców i gości uzdrowiska, ale także okazja do wspólnego działania, które cementuje naszą lokalną społeczność i wpływa na jej wyjątkowość.

Wszelkie działania wokół Ciechocińskiej Parady Majowej koordynuje Biuro Kultury, Sportu i Promocji Miasta. Jeśli chcesz dołączyć do grona współorganizatorów parady, napisz na biuropromocji@ciechocinek.pl.