Wypożycz e-booka w ciechocińskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do korzystania z bezpłatnego dostępu do Legimi, wypożyczalni e-booków z dostępem do ponad 25 tys. książek.

– Szukamy alternatyw dla tradycyjnej książki – mówi Mariola Różańska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jak mówi, biblioteka stara się na różne sposoby przyciągnąć do lektury, czy to poszerzając bazę audiobooków (dziś jest ich ponad 200) czy to zapraszając do wypożyczania e-booków. To możliwe jest od początku marca.

Platforma Legimi umożliwia czytanie książek w formie cyfrowej na tabletach, smartfonach lub czytnikach. Dzięki współpracy ciechocińskiej biblioteki z Książnicą Kopernikańską, ciechocinianie, którzy zgłoszą taką chęć, mogą korzystać z platformy bezpłatnie.

Aby uzyskać dostęp do Legimi, wystarczy założyć kartę biblioteczną, odebrać kod dostępu w bibliotece, założyć konto w aplikacji i wpisać otrzymany kod. Po pobraniu aplikacji i zalogowaniu się można rozpocząć czytelniczą przygodę. Liczba bezpłatnych kont jest ograniczona, a zainteresowanie, jak słyszymy w bibliotece, spore.