Vademecum już u seniorów

Pierwsze 100 egzemplarzy ciechocińskiego „Vademecum dla seniora” trafiło do mieszkańców Ciechocinka. – Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Będą dodrukowywane kolejne egzemplarze aż do nasycenia rynku – mówi Wiesław Strzyżewski, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów.

Ciechocińska Miejska Rada Seniorów opracowała vademecum dla starszych mieszkańców uzdrowiska, niewielką książeczkę zawierającą dane teleadresowe urzędów, instytucji kulturalnych, organizacji i punktów usługowych, a także najważniejsze i przydatne informacje dla seniorów.

– Chciałbym, aby „Vademecum dla seniora” otrzymał każdy senior w Ciechocinku, aby było dostępne tam, gdzie gromadzą się seniorzy, czyli między innymi w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w „Niezapominajce”, w przychodniach lekarskich – tłumaczy Wiesław Strzyżewski.

– Jest to sprawa bez precedensu. Seniorzy sami zebrali niezbędny materiał, zweryfikowali i zaktualizowali wszystkie dane, takie jak numery telefonów i adresy. Sami również opracowali tekst i wydrukowali pierwsze, próbne egzemplarze – mówi Strzyżewski. – W niektórych innych miastach również są informatory przeznaczone dla seniorów, ale zawsze tworzone przez specjalistów i władze samorządowe. Nam udało się wykonać tę pracę wyłącznie nakładem własnych sił. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z Miejskiej Rady Seniorów w Ciechocinku za ten niezwykły i użyteczny wysiłek – dodaje.