Śpiewający poligloci. Konkurs piosenki obcojęzycznej w ciechocińskim liceum

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica już po raz siódmy zorganizowało Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Główną nagrodę zdobyła Weronika Chlewicka z Gimnazjum w Bądkowie.

Jak co roku młodzież przygotowała zróżnicowany repertuar, a świetne wykonania sprawiły, że jury miało twardy orzech do zgryzienia. Konkursowe występy oceniali Barbara Kawczyńska, Bogusława Wojno, Sławomir Małecki i Jakub Krzewiński.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Weronika Chlewicka z Gimnazjum w Bądkowie. Na drugiej pozycji uplasował się Maciej Andryszewski z Liceum Salezjańskiego, trzecia była Nandi Lewandowska z Niepublicznego Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Ciechocinku. Nagroda Publiczności powędrowała do Julii Kapicy z LO im. Stanisława Staszica w Ciechocinku.

Konkurs odbywał się pod patronatem szkoły językowej Chata Języków Świata oraz Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim. Organizatorzy serdecznie dziękują za ufundowanie nagród oraz pomoc w organizacji konkursu Anecie Kurtys, Edycie i Lotfti Mansour, Łukaszowi Małeckiemu, właścicielowi firmy Comea, Pawłowi Paczkowi, Jarosławowi Zielińskiemu, właścicielowi firmy Polkorn, dyrekcji oraz pracownikom Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku.