Boksowali pod tężniami. Daniel Piotrowski z CKB Potężnie mistrzem Polski juniorów

Podczas rozgrywanych w naszym uzdrowisku Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie Daniel Piotrowski z CKB Potężnie Ciechocinek zdobył złoty medal w kategorii wagowej 64 kg.

Przez prawie tydzień, od 27 lutego do 4 marca 137 zawodników z 80 klubów z całej Polski walczyło na ringu w Ciechocinku.

W roli gospodarzy wystąpiło 12 reprezentantów Ciechocińskiego Klubu Bokserskiego Potężnie. Jeden z nich, Daniel Piotrowski, zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w kategorii 64 kg. – Nie było zaskoczenia – podkreśla Adrian Ochnicki, klubowy trener Daniela. – W miejsce medalowe wierzyliśmy, ale krajowa czołówka jest bardzo wyrównana – dodaje Kamil Kurtys, prezes ciechocińskiego klubu. – Zresztą zawsze wierzymy w naszych zawodników – podkreśla.

O organizację mistrzostw w uzdrowisku ciechociński klub walczył ponad pół roku. Udało się dzięki samozaparciu działaczy, świetnym warunkom, jakie daje kurort i pomocy, finansowej i organizacyjnej, samorządu. – Chcemy udowodnić, że Ciechocinek to coś więcej niż sanatoria, solanka i tężnie – mówi Kurtys. – Mistrzostwa wypadły elegancko. Dzięki tej imprezie staliśmy się rozpoznawalni, choć działamy dopiero od roku – dodaje.

W listopadzie 2016 roku, kiedy grupa bokserów trenujących w różnych miastach regionu spotkała się w Ciechocinku. – Bo i po co mieliśmy promować inne miasta? – pyta Maciej Madajczyk, wiceprezes Potężnie. – Szybko okazało się, że jest spore zainteresowanie. Upada stereotyp, że boks to tylko walka. Minie kilka lat, zanim te dzieciaki – Madajczyk pokazuje na parkiet pełen młodzieży – zanim staną na ringu i zaczną walczyć. A teraz rozwijamy koordynację, zwinność, to świetny, ogólnorozwojowy sport, który uczy pokory – tłumaczy.

– Fajnie się pracuje z tymi dzieciakami – dorzuca trener Ochnicki. – Sala jest pełna, zawsze się jakiś talent wyłapie, jest na kim budować – mówi. Dziś w Potężnie trenuje ponad 50 osób. – Przyjmujemy każdego. Nie mamy ograniczeń wiekowych – podkreśla Madajczyk.

Przez półtora roku Potężnie zdobyło dwa medale młodzieżowych mistrzostw Polski (w październiku Jakub Szmajda wyboksował brąz) i zorganizował ogólnopolski turniej. Zawodnicy z Ciechocinka biorą udział w międzynarodowych turniejach, a Daniel Piotrowski został powołany do kadry narodowej. – Ciechocinek jest już zauważalny na mapie polskiego boksu – kwituje Kamil Kurtys.

Mistrzostwa Polski Juniorów honorowym patronatem objął burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz.


Rozmowa z

Danielem Piotrowskim z CKB Potężnie Ciechocinek,

mistrzem Polski juniorów w boksie w kategorii 64 kg

Zdrój: Zdobyłeś tytuł mistrzowski przed własną publicznością. Jakie to uczucie?

Daniel Piotrowski: Bardzo fajne. Na trybunach było dużo znajomych. Na początku, zwłaszcza przed pierwszą walką, było to stresujące. Ale później kibice tylko motywowali do walki.

Przeciwnicy postawili twarde warunki?

– Z walki na walkę było coraz trudniej, choć już w eliminacjach zmierzyłem się z kadrowiczem i udało mi się go pokonać. Nie byłem faworytem, ale mamy tytuł.

Jak zaczęła się twoja przygoda z boksem?

– Kamil Kurtys, mój szwagier, a dziś prezes klubu, cztery lata temu zaczął jeździć na treningi we Włocławku. Początkowo mi się nie podobało, myślałem że kilka razy pojadę i powiem, że już mi się nie chce. Ale zacząłem boksować, pierwsze wygrane walki, fajne uczucie i tak zostałem.

Usłyszymy jeszcze o Danielu Piotrowskim?

– Na pewno. Trwa właśnie zgrupowanie kadry przed turniejem na Litwie, po którym trener będzie wybierał zawodników do reprezentacji. Trzeba się pokazać.


Wyniki walk finałowych XXV Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie

waga 49 kg

Mistrz Polski – Paweł Brach (BKS Radomiak Radom)

Wicemistrz Polski – Gabriel Blezień (UKS Morsy Dębica)

waga 52 kg

Mistrz Polski – Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Boxing Club Wrocław)

Wicemistrz Polski – Patryk Tandecki (JKB Jawor Team Jaworzno)

waga 56kg

Mistrz Polski – Dominik Harwankowski (JKB Jawor Team Jaworzno)

Wicemistrz Polski – Fabian Branecki (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

waga 60kg

Mistrz Polski – Albert Orzeł (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)

Wicemistrz Polski – Mikołaj Mańka (Sporty Walki Gostyń)

waga 64kg

Mistrz Polski – Daniel Piotrowski (CKB Potężnie Ciechocinek)

Wicemistrz Polski – Arman Dabaghyan (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

waga 69kg

Mistrz Polski – Michał Jarliński (KB Champion Włocławek)

Wicemistrz Polski – Wojciech Guźniczak (KS Boks Poznań Team)

waga 75kg

Mistrz Polski – Patryk Korzec (ASB Hetman Zamość)

Wicemistrz Polski – Szymon Piotrowski (LKS Niedźwiedź Kętrzyn)

waga 81kg

Mistrz Polski – Damian Zawieruszyński (BSB Astoria Bydgoszcz)

Wicemistrz Polski – Wiktor Iwaszko (FC Koszalin)

waga 91kg

Mistrz Polski – Jacek Duda (Garda Nowa Gęba)

Wicemistrz Polski – Kacper Nowicki (Szamotuły Boxing Team)

waga 91+kg

Mistrz Polski – Oskar Kopera (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski)

Wicemistrz Polski – Marcin Gołębiewski (KB Champion Włocławek)