Majówka w Ciechocinku. Zobacz, co będzie działo się w uzdrowisku w weekend majowy

Parada Majowa, piknik z Zenkiem Martyniukiem, jazzowa sobota i reaktywacja Orkiestry Zdrojowej to tylko część atrakcji, jakie czekają na turystów i kuracjuszy w majówkę w Ciechocinku.


1 maja

Ciechocińska Parada Majowa

Sezon kuracyjny tradycyjnie już w Ciechocinku rozpocznie się 1 maja. Po raz trzeci ulicami miasta przejdzie Ciechocińska Parada Majowa, która przyciąga tłumy turystów. Otworzy ją para kuracjuszy w przebraniach retro, dalej pójdą mażoretki, orkiestra dęta, przedstawiciele szkół, przedszkoli, instytucji miejskich, sanatoriów, stowarzyszeń i organizacji.

Parada wyruszy o godz. 16 z ul. Raczyńskich (zbiórka pół godziny wcześniej) i przejdzie ulicami Widok, Zdrojową i Tężniową. W okolicach „Grzybka” konferansjer będzie prezentował uczestników imprezy.

Więcej informacji >>>

Piknik Rodzinny

Majówka będzie też początkiem sezonu koncertowego. Podczas pikniku na stadionie miejskim pod tężniami wystąpią Czadoman, Andre, Piękni i Młodzi, Playboys i Zenek Martyniuk. Start o godz. 17, wstęp wolny!

Więcej informacji >>>


3 maja

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10 mszą świętą w kościele parafialnym. Po nabożeństwie poczty sztandarowe przejdą ulicami miasta pod pomnik Romualda Traugutta, gdzie nastąpi złożenie wiązanek kwiatów i przemówienia władz miasta.

O godz. 19 w muszli koncertowej w parku Zdrojowym wystąpi zespół Trzy Korony.

Więcej informacji >>>


5 maja

Uroczyste nadanie nazwy skwerowi Excentryków

Jazzowe koncerty i spotkanie z Włodzimierzem Kowalewskim, Januszem Majewskim i Adamem Jędrzejowskim uświetnią nadanie nazwy „Excentryków” skwerowi za Teatrem Letnim.

Więcej informacji >>>

Motoserce

Jubileuszowa, dziesiąta edycja ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi. W programie koncerty, parada motocyklowa, pokazy strażackie i loteria fantowa. Start w parku Zdrojowym od godz. 10.

Więcej informacji >>>

Turniej Pokoleń w hokeju na trawie

Drużyny z całej Polski, juniorzy i seniorzy, rywalizować będą na boisku między tężniami. Początek o godz. 10.

Więcej informacji >>>

Otwarty Turniej Drużyn Mieszanych w Siatkówkę

Integracyjna impreza sportowa organizowana przez OSiR w hali sportowej. Start o 9.

Więcej informacji >>>


6 maja

Koncert Orkiestry Zdrojowej

Orkiestra Zdrojowa po latach wraca do Ciechocinka. W muszli koncertowej usłyszymy muzykę operetkową, filmową i najsłynniejsze musicale w wykonaniu 15-to osobowej orkiestry symfonicznej. Początek o godz. 11.

Więcej informacji >>>

W każdą sobotę (przy tężni nr 1) i niedzielę (w parterach Hellwiga) odbywają się koncerty plenerowe.