Wielki jazz w małym Ciechocinku. Otwarcie skweru „Excentryków” w majowy weekend

Jazzowe koncerty i spotkanie z Włodzimierzem Kowalewskim, Januszem Majewskim i Adamem Jędrzejowskim uświetnią nadanie nazwy „Excentryków” skwerowi za Teatrem Letnim.

W ubiegłym roku Rada Miejska na wniosek Uniwersytetu dla Aktywnych nadała skwerowi za Teatrem Letnim nazwę „Excentryków”. W sobotę 5 maja odbędą się oficjalne uroczystości związane z nadaniem tego imienia.

O godz. 11 na skwerze zagra zespół jazzowy Dixie Team z Mogilna.

O godz. 12 skwer uroczyście otrzyma nazwę „Excentryków”.

O godz. 13 w kinie „Zdrój” wystąpi zespół Sunny Side, który powstał z inicjatywy Adama Jędrzejowskiego, jazzmana i mieszkańca Ciechocinka.

O godz. 14 w kinie „Zdrój” odbędzie się spotkanie z trzema jazzmanami. Na scenie pojawią się Włodzimierz Kowalewski (pisarz), Janusz Majewski (reżyser) i Adam Jędrzejowski (perkusista).

O godz. 19 w kinie „Zdrój” będzie można obejrzeć film „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” (bilety będą wyjątkowo w promocyjnej cenie).

„Excentrycy” to tytuł powieści napisanej w 2007 roku przez Włodzimierza Kowalewskiego, który akcję książki umieścił w Ciechocinku. Fabuła stała się kanwą scenariusza do filmy „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” z 2015 roku w reżyserii Janusza Majewskiego.