Dzień Seniora po raz drugi

Ciechocińscy seniorzy już po raz drugi organizują swoje święto. Przez całą sobotę 19 maja w parku Zdrojowym koncertować będą lokalni wykonawcy. Nie zabraknie innych atrakcji.

Imprezę rozpocznie, podobnie jak przed rokiem, uroczysty przemarsz seniorów z charakterystycznymi, tęczowymi parasolkami pod muszlę koncertową w asyście orkiestry dętej i mażoretek.

Od godziny 10.30 aż do 19.30 w parku Zdrojowym koncertować będą lokalni wykonawcy, od przedszkolaków i Studio Piosenki „Ajki” ze Szkoły Podstawowej nr 1, przez Pawła Sobotę, Lizę i Elvisa Presleya, aż po Zespół Seniorów „Mimoza” z Wagańca.

Przez cały dzień odbywać się też będą rozgrywki sportowe, od szachów i brydża po petankę. Na godzinę 15 planowany jest efektowny pokaz rzutu młotem szkockim. Na stoiskach prezentować się będą organizacje senioralne z regionu, a także Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek czy firmy gastronomiczne.

Dzień Seniora odbędzie się po raz drugi. – Półtora roku temu stwierdziliśmy, że skoro mamy Dzień Strażaka, Dzień Nauczyciela czy Dzień Matki, to dlaczego nie zorganizować Dnia Seniora? – mówi Wiesław Strzyżewski, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów. – Cała zimę energicznie pracowaliśmy. I tak się zaczęło. W tym roku wzbogaciliśmy program imprezy, wyciągając wnioski z poprzedniej edycji. Dlatego zapraszam do parku Zdrojowego, bo będzie się działo – dodaje.

Ciechociński Dzień Seniora to inicjatywa Miejskiej Rady Seniorów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Leszek Dzierżewicz.