Noc Muzeów w Ciechocinku. Zapraszają Warzelnia Soli i Dworek Prezydenta

Po raz pierwszy w Ciechocinku odbędzie się Noc Muzeów. Swoje podwoje 19 maja otworzą Warzelnia Soli i Dworek Prezydenta.

Noc muzeów w Warzelni Soli

To właśnie na terenie Warzelni Soli od ponad 185 lat niezmiennie, w sposób tradycyjny wytwarza się ciechocińską sól spożywczą, zaś w części nieużywanej do produkcji utworzone zostało muzeum. Znajduje się tu wiele eksponatów związanych z warzelnictwem i działalnością uzdrowiskową Ciechocinka, między innymi dawne aparaty do gimnastyki leczniczej z początku XX wieku. Decyzją Prezydenta RP wpisana została na prestiżową listę Pomników Historii.

W programie wydarzenia zwiedzanie muzeum zabytkowej Warzelni Soli, pokaz archiwalnych filmów o uzdrowisku i ognisko pod gwiazdami.

Warzelnia Soli [ul. Solna 6] otwarta będzie 19 maja od godz. 18 do 23. Wstęp wolny.

Noc muzeów w Dworku Prezydenta

Dworek Prezydenta zaprasza na wieczorne zwiedzanie czasowej wystawy „Niepodległa. Ojcowie niepodległości”. Wystawa przedstawia historię odradzania się polskiej państwowości w okolicach 1918 roku przede wszystkim z militarno-politycznej perspektywy. Pomysł wybudowania dworku, który stałby się rezydencją głowy państwa, narodził się w 1932 roku podczas pobytu prezydenta Ignacego Mościckiego na kuracji w Ciechocinku. Dworek służył jako miejsce wypoczynku dla urzędników państwowych wyższych szczebli. Na początku lat 80. XX w. został przekazany władzom Ciechocinka.

Dworek Prezydenta [ul. Wojska Polskiego 3] otwarta będzie 19 maja od godz. 18 do 23. Wstęp wolny.