Drugi Dzień Seniora

Ciechocińscy seniorzy już po raz drugi zorganizowali swoje święto. W sobotę 19 maja ulicami uzdrowiska przeszła uroczysta parada, a w parku Zdrojowym rozbrzmiewała muzyka. Nie zabrakło i innych atrakcji.

Imprezę rozpoczął, podobnie jak przed rokiem, uroczysty przemarsz seniorów z charakterystycznymi, tęczowymi parasolkami pod muszlę koncertową w asyście orkiestry dętej i mażoretek.

Aż do wieczora w muszli koncertowej występowali lokalni wykonawcy. Ci starsi, jak Zespół Seniorów „Mimoza” z Wagańca, ale i młodsi, jak Studio Piosenki „Ajki” ze Szkoły Podstawowej nr 1. Gwiazdami programu były występy Pawła Soboty, Lizy oraz Jacek Zaborowski, czyli ciechociński Elvis Presley.

Przez cały dzień w parku Zdrojowym odbywały się też rozgrywki sportowe, od szachów i brydża po petankę. Efektownie ubrani w kilty goście dali też pokaz rzutu młotem szkockim, niezwykle efektownej dyscypliny. Na stoiskach prezentowały się organizacje senioralne z regionu, a także Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek i firmy gastronomiczne.

– Frekwencja była doskonała, znacznie lepsza niż przed rokiem – cieszy się Wiesław Strzyżewski, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów. Dzień Seniora odbył się po raz drugi. – Półtora roku temu stwierdziliśmy, że skoro mamy Dzień Strażaka, Dzień Nauczyciela czy Dzień Matki, to dlaczego nie zorganizować Dnia Seniora? – mówi.

Ciechociński Dzień Seniora to inicjatywa Miejskiej Rady Seniorów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Leszek Dzierżewicz.