Plastyczna walka ze smogiem

Ciechocinek po raz szósty włączył się do konkursu plastycznego pod hasłem „Obrona Cywilna Wokół Nas – Walka ze Smogiem – Życia i Środowiska Wrogiem”.

Konkurs miał uświadomić zagrożenia cywilizacyjne, możliwości zapobiegania zdarzeniom kryzysowym, a także sposoby reagowania w przypadku ich wystąpienia.

Do wojewódzkiego finału konkursu zakwalifikowało się sześciu uczniów z Ciechocinka: Gabriela Ochocińska, Maria Lewandowska, Piotr Makowski, Amelia Drzewucka, Dominika Mrówczyńska, Agata Ciesielska.

Na miejskim etapie wyróżnionych zostało także dwoje uczniów, którzy nie zakwalifikowali się do finału: Katarzyna Domanowska i Natalia Zaborowska.

Uczestnicy odebrali dyplomy i nagrody z rąk burmistrza Leszka Dzierżewicza podczas spotkania 24 maja w Urzędzie Miejskim.

Uczniów do drugiego etapu konkursu przygotowali Katarzyna Drzewucka, Joanna Żelazkiewicz i Tomasz Thiede. W jury miejskiego etapu konkursu zasiedli Joanna Żelazkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3, Katarzyna Drzewucka ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Paulina Starzyńska i Mirosław Ciuryło z Urzędu Miejskiego.

Konkurs organizuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.