Kino „Zdrój” w czerwcu: „Zimna wojna” prosto z Cannes, nowy Deadpool i coś na Dzień Dziecka

W czerwcu w kinie „Zdrój” w Ciechocinku możemy zobaczyć m.in. nagrodzoną w Cannes „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego czy nową odsłonę Deadpoola. Jest też coś dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Specjalny pokaz na Dzień Dziecka

„UPS! Arka odpłynęła”

animacja, przygodowy, komedia, prod. Belgia, Francja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg,USA, czas projekcji 1.25 b/o

1.06 (piątek) godz. 16.00, bezpłatne wejściówki do odbioru w dniu 1.06 w kasie kina w godz. 15-16.

„Kaczki z gęsiej paczki” 2D

animacja, familijny, komedia, prod. USA, Chiny. czas projekcji 1,31

2.06 (sobota) godz. 16.00 (kasa 15-16) i 3.06 (niedziela) godz. 16.00 (kasa 15-16)

Benek jest dumną gęsią, beztroskim kawalerem i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Zdecydowanie woli podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy od ćwiczeń przed czekającą go migracją do ciepłych krajów. Podczas jednego z popisowych przelotów Benka coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać – zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia – przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic. Dzięki tej przygodzie, Benek przekona się o sile bezwarunkowej miłości i stanie się dla kaczątek najlepszym ojcem na całym ptasim świecie. Animowana komedia producentów hitu „Shrek” o zwariowanej gęsi zmuszonej wyruszyć w pełną niespodzianek podróż wraz z dwoma niesfornymi kaczątkami.

„Prawdziwa historia”

thriller, psychologiczny, prod. Belgia, Francja, 1.50 od 15 lat

2.06 (sobota) godz.19.00 (kasa 18-19) i 3.06 (niedziela) godz.19.00 (kasa 18-19)

Thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze wejdzie na ekrany kin w maju. Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie. Najnowszy film Romana Polańskiego.

„Deadpool 2”

dubbing, komedia, akcja, sci-fi, prod. USA, 2 godz., od 15 lat

6.06 (środa) godz. 19.00 (kasa 18-19) i 7.06 (czwartek) godz.19.00 (kasa 18-19)

Oszpecony w wyniku śmiertelnie groźnego ataku bydła podkuchenny ze stołówki zakładowej (Wade Wilson) nie cofnie się przed niczym, by spełnić największe marzenie swego życia – chce zostać wybrany najseksowniejszym barmanem miejscowej sieci barów mlecznych i udowodnić, że jeszcze się taki nie narodził, który mógłby mu nadmuchać w kakao. Walczy przy tym o odzyskanie utraconego poczucia smaku i skradzionego kondensatora strumienia, stawiając czoło wojownikom ninja, japońskim gangsterom spod znaku yakuzy i sforze agresywnych seksualnie czworonogów. Przemierzając kulę ziemską, odkrywa siłę rodziny, przyjaźni i pikantny smak przygody, a przy okazji zdobywa pożądany puchar dla Najlepszego Kochanka Świata.

„Pozycja obowiązkowa”

komedia, prod. USA, 1.44, od 15 lat

12.06 (wtorek) godz. 19.00 (kasa 18-19) i 13.06 (środa) godz. 19.00 (kasa 18-19)

Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę… Plejada gwiazd w pikantnej komedii o grupie przyjaciółek, które po lekturze „Pięćdziesięciu twarzy Greya” postanawiają dać miłości drugą szansę. Podobno dla wielu kobiet życie dzieli się na „przed” i „po” Greyu. Wygląda na to, że nawet te naprawdę doświadczone, wiele mogą się od niego nauczyć.

„Nasze najlepsze wesele”

komedia, prod. Francja, 1.57

15.06 (piątek) godz. 19.00 (kasa 18-19) i 16.06 (sobota) godz. 19.00 (kasa 18-19)

Max jest właścicielem uznanej firmy weselnej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Na wewnętrzne dylematy nie ma jednak czasu, bo oto nadchodzi wielki dzień Pierre’a i Heleny. Para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVII-wiecznego zamku. Zatem Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania. Rekrutuje kelnerów, kucharzy i pomywaczki. Poleca fotografa, zatrudnia zespół muzyczny, a nawet osobiście zajmuje się aranżacją kwiatów. Jednym słowem robi wszystko, by wielka impreza odniosła równie wielki sukces. Niestety, seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno?

„Miasto 44”

dramat, wojenny prod. Polska, 2,10

18.06 (poniedziałek) godz. 19.00 (kasa 18-19)

Miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944 wybucha Powstanie Warszawskie.

„Zimna wojna”

dramat, prod. Francja, Polska, Wlk. Brytania, 1.25, od 15 lat

22.06 (piątek) godz. 19.00 (kasa 18-19) i 23.06 (sobota) godz. 16.00 (kasa 15-16) i godz. 19.00 (kasa 18-19)

„Zimna wojna” – nowy film zdobywcy Oscara, Pawła Pawlikowskiego – trafi do polskich kin 8 czerwca. Film opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

„Odlotowy Nielot” 2D

animacja, przygodowy, prod. Belgia, Islandia, 1.20, b/o

29.06 (piątek) godz. 16.00 (kasa 15-16) i 30.06 (sobota) godz. 16.00 (kasa 15-16)

Niezwykłe przygody ptaszka nielota, który – by odnaleźć rodzinę – będzie musiał udać się w długą i pełną niebezpieczeństw podróż przez mroźną, arktyczną krainę. Czy zdoła osiągnąć swój cel, skoro wciąż nie opanował trudnej sztuki latania? „Odlotowy nielot” to oparta na islandzkich baśniach, wysokobudżetowa, przepięknie wykonana animacja z familijnym przesłaniem, opowieść, która zachwyci widzów w każdym wieku. Pełna humoru, wybornej zabawy i skrzydlatych bohaterów, których nie sposób nie polubić. Wraz z nadejściem wiosny z jajka wykluwa się pisklak Ploey. Rezolutny ptaszek szybko dorasta, ale w przeciwieństwie od rówieśników, ciągle nie może nauczyć się latać. A to dopiero początek jego kłopotów! Prawdziwe tarapaty zaczynają się, gdy w trakcie jednej z lekcji fruwania Ploey zostaje porwany przez wiejskiego kocura i uznany za zaginionego. Kiedy rodzina i najlepsza przyjaciółka Ploey – Ploveria, pogodzeni ze stratą, migrują do ciepłych krajów, on sam – by przetrwać zimę – musi dotrzeć do Rajskiej Doliny. W wędrówce do legendarnego miejsca, gdzie nieloty zimują, wspiera go Giron – sprytna, choć nieco zarozumiała pardwa górska. W końcu, osiągnąwszy swój cel, Ploey stanie przed trudnym wyborem: czy pozostać w bezpiecznej dolinie, czy też znaleźć odwagę do latania i odszukać dawno niewidzianą rodzinę?

„Czuwaj”

thriller, prod. Polska, 1,30, od 15 lat

29.06 (piątek) godz. 19.00 (kasa 18-19) i 30.06 (sobota) godz. 19.00 (kasa 18-19)

Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte; odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.