Strażackie pokazy po raz piąty

W piątych już Wojewódzkich Pokazach i Paradzie Strażackiej wzięło udział 55 jednostek straży pożarnej z Kujaw, Wielkopolski i Pomorza.

Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród strażaków jak i mieszkańców czy turystów. Wydarzenie rozpoczęła tradycyjna defilada wozów strażackich ulicami Ciechocinka. Dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski, każdy wóz strażacki miał na sobie biało-czerwoną flagę.

Na stadionie miejskim odbyły się zawody strażackie, podczas których drużyny brały udział w konkurencjach: ubieranie się w umundurowanie bojowe na czas, rozwijanie linii gaśniczej ze strącaniem pachołków na czas, cięcie drewnianej belki na czas, bieg z przeszkodami. Była też piłka wodna, która wzbudziła duże zainteresowanie.

Goście strażackiego pikniku mogli oglądać pokaz gaszenia pożaru za pomocą tradycyjnej sikawki konnej a także nowoczesnego sprzętu. Pokazy odwiedziły też psy ratownicze z Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z OSP Gdańsk.

Na najmłodszych czekało stoisko przygotowane przez Przedszkolną Drużynę Strażacką z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Kubusia Puchatka, zjeżdżalnie i mnóstwo piany. Były też stoiska firm strażackich, Ambulans Krwiodawstwa, stoisko z rejestracją potencjalnych Dawców Szpiku, mała gastronomia.

Organizatorzy, czyli OSP Ciechocinek oraz OSP Straszewo, dziękują wszystkim sponsorom, strażakom oraz osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.