Sara Lityńska wygrywa przegląd piosenki Debiut

Sara Lityńska z Ciechocinka znalazła się w gronie zwyciężczyń XVII Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki DEBIUT.

W tym roku w Debiucie wystąpiło dwanaście laureatek powiatowych eliminacji. Koncert konkursowy, który 10 czerwca odbył się w ciechocińskiej muszli koncertowej, poprzedziły dwudniowe warsztaty wokalne w Miejskim Centrum Kultury prowadzone przez dr Joannę Żółkoś-Zagdańską (wykładowczynię śpiewu jazzowego AM w Bydgoszczy) oraz Małgorzatę Żurańską-Wilkowską (piosenkarkę). Młode wokalistki w konkursie przedstawiły interpretacje piosenek z tekstami Jacka Cygana.

Ostatecznie trzy równorzędne nagrody wraz z tytułem „Najlepszy wykonawca roku 2018” otrzymały:

Sara Lityńska z Ciechocinka za piosenkę „Dary Losu” (nagroda rzeczowa Burmistrza Ciechocinka),

Agata Misiak z Grudziądza za piosenkę „Jestem Kobietą” (nagroda rzeczowa Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy),

Aleksandra Nowak ze Żnina za piosenkę „Będzie Tak Jak Jest” (nagroda rzeczowa Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy).

Zwyciężczynie otrzymały również nagrodę w postaci sesji nagraniowej ufundowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy (partnera przeglądu).

Wyróżnienia otrzymały także:

Karolina Zielińska z Kowalewa Pomorskiego za piosenkę „Dziewczeński Spacer” (nagroda rzeczowa Prywatnej Szkoły Gitary „Rezonata” w Bydgoszczy),

Agata Gorczewska z Łasina za piosenkę „Dzięki Za Dźwięki” (sesja nagraniowa ufundowana przez jurora – Małgorzatę Żurańską).

Wokalistkom towarzyszył zespół festiwalowy pod kierownictwem artystycznym Sławomira Stencla. W jury zasiedli dr Joanna Żółkoś-Zagdańska, Małgorzata Żurańska-Wilkowska, Krystyna Wulert (specjalistka z zakresu słowa i recytacji KPCK w Bydgoszczy), Roman Fieberg (muzyk, pedagog, główny specjalista ds. muzyki KPCK w Bydgoszczy).