Sztuka Bez Barier: blues zabrzmiał w uzdrowisku

Krzysztof Misiak i Ryszard Wolbach oraz Mark Olbrich Blues Eternity byli gośćmi tegorocznej edycji Prezentacji Artystycznych Sztuka Bez Barier.

Najpierw jednak 23 czerwca w Teatrze Letnim wystąpili ciechocińscy artyści. Wieczór otworzył pARTyzant, czyli duet Krzysztofa i Mikołaja Toczków, z wirtuozerskimi popisami na gitarze. Po nich utwory z płyty „Wieczny chłopiec” zaprezentowali Skołowani. Po nich przyszedł czas na gości.

Krzysztof Misiak i Ryszard Wolbach przygotowali recital „Noc w Harlemie” utrzymany w żartobliwym klimacie, obracający się w stylistyce ballady, folku, bluesa i country. Podczas koncertu artyści zaprezentowali utwory z repertuaru zespołów Harlem i Babsztyl oraz o ostatniej płyty Ryszarda Wolbacha „Polany”.

Mark Olbrich przyjechał z zespołem, który tworzą Eddie Angel (gitara, śpiew), Igor Nowicki (instrumenty klawiszowe) i Alessandro Cinelli (perkusja). W tym składzie zespół zrealizował płytę „Blues Everywhere”

Sztukę Bez Barier wspierali Agencja Artystyczna Sajgon działająca przy Stowarzyszeniu Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku oraz HRP Pamela w Toruniu. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka.